Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartka z jednorożcem - quilling konturowy!

2020-01-14
Kartka z jednorożcem - quilling konturowy!Witajcie.
Lubicie robić kartki dla dzieci? Ze mną różnie to bywa. Czasem po prostu siedzę, patrzę i pustka totalna. Nie wiem od czego się zacząć. A czasem chwila, moment i kartka gotowa.
Dziś pokażę Wam trochę inny rodzaj pracy z  paseczkami.  Będzie to quilling konturowy. Nie należy on do najłatwiejszych, ale warto zadać sobie ten trud.

Potrzebne nam będą:
- paski 3 mm mix kolorów
paski 3mm mix różowy
baza na kartkę w kształcie kwadratu 14/14 cm
- pasujący do bazy kawałek scrapowego papieru, u mnie w kolorze bladego różu
- klej
- nożyczki
- dłutko
- pęsetaPrzygotowuję obrazek, który będę obklejać paskami. Można go odrysować od wzoru dłutkiem lub samemu narysować. Powstaną wgłębienia w które będę przyklejała paski. (Można też wydrukować taki obrazek i rozjaśnić w programie lub na ksero, aby linie nie były bardzo widoczne. Wtedy od razu robimy to na właściwym papierze, który chcemy użyć do pracy.)Zaczynamy przyklejaniePrzyklejać paski można na dwa sposoby. Pierwszy: przytrzymujemy pęsetą pasek lub element, który chcemy użyć. Maczamy w kleju. Jeśli na pasku mamy go za dużo kleju dotykamy nim o czysty papier lub tak jak u mnie o plastikowy talerz aby zdjąć nadmiar.Przyklejamy. Staram się to robić jak najdokładniej, aby nie zostawały ślady kleju. Pomimo, że po wyschnięciu zrobi się on przezroczysty, to jednak będzie się błyszczał mało estetycznie.Drugi sposób: bardzo delikatnie smaruję to miejsce w które chcę przykleić pasek. Robię to wykałaczka lub igłą.Pomagając sobie pęsetą przyklejam pasek.Moja kartka wydała mi się bardzo blada, więc przetarłam brzegi kartki z jednorożcem poduszką z tuszem do embossingu, posypałam to miejsce różowym pudrem i roztopiłam go nagrzewnicą.Pod nasz obrazek przyklejam pianki z dystansem i przyklejam na bazę.Moja kartka dla dziewczynki kochającej jednorożce gotowa!

Pozdrawiam!
Agnieszka

autor:
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Użyte w projekcie

pixel