Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Embossing na gorąco

Co to jest embossing?

To jedna z technik dekoracyjnych, którą można zastosować np. przy tworzeniu kartek scrapbookingowych. Główną ideą tej metody jest tworzenie uwypuklonych wzorów, a także ich tłoczenie i wytłaczanie. Tworzenie metodą embossingu polega na kilku prostych krokach, dzięki którym stworzysz piękne zdobienia i ornamenty z trójwymiarowym efektem. Kreuj cuda w kilku krokach: stemplujesz, posypujesz, strzepujesz i podgrzewasz.

Pudry do embossingu to produkty typu „must have” dla każdego artysty, który lubi zabawę formą i korzystanie z zaskakujących technik, dzięki którym można stworzyć coś wyjątkowego. To także metoda dla osób, które cenią sobie możliwość łączenia wielu technik w jednym dziele artystycznym.
Embossing można wykonywać w wielu kombinacjach, które pozwalają na otrzymanie różnych efektów. Fantastycznym połączeniem jest np. puder z tuszem.

Jak się do tego zabrać? – czyli embossing dla początkujących

Jeśli technika embossingu to dla Ciebie nowość, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Tobie start.
Pierwsze kroki:
Potrzebne materiały: stempel, poduszka z tuszem do embossingu lub pisak do embossingu, puder do embossingu marki WOW!, nagrzewnica
1. Umieść większą kartkę lub tackę antystatyczną, a na niej połóż bazę, czyli np. papier, tekturę lub beermatę na której będziesz tworzyć.
2. Odciśnij stempel, namaluj kształt lub napisz coś pisakiem do embossingu– pamiętaj o tym, aby pracować szybko, gdyż tusz musi pozostać lepki, aby puder do embossingu mógł się do niego dobrze przyczepić
3. Posyp dokładnie wykreowany przez Ciebie wzór wybranym pudrem do embossingu
4. Puder musi dobrze przylec do tuszu, więc jest to bardzo ważne, aby był on ciągle wystarczająco mokry i klejący
5. Teraz należy strzepać nadmiar pudru poprzez stukanie w arkusz pozwalając, aby spadł z powrotem do pojemniczka lub najpierw na większą kartkę albo tackę
6. Pozostałości po pudrze można delikatnie zetrzeć palcem lub pędzelkiem
7. Podgrzej puder za pomocą nagrzewnicy, aby go utrwalić- nie zaczynaj od bezpośredniego dmuchania, aby nie zdmuchnąć wzoru. Zwróć uwagę na to, aby równomiernie ogrzać cały obszar –najlepiej wykonywać to od spodu, ale można też robić to po wierchu.
8. Przesuwaj narzędzie powoli, aby nie przegrzać ani nie spalić papieru.
9. Puder roztopi się i pozostawi wypukły efekt – wzór potrzebuje kilku sekund do pełnego utrwalenia, więc nie dotykaj go zbyt szybko
10. Gotowe


Porady i podpowiedzi:

Jako podstawkę pod naszą bazę, czyli miejsce, w którym pracujemy możemy użyć zamiast tacki antystatycznej zwykłej kartki papieru, papieru do pieczenia albo filtra do kawy.
Doskonałym zamiennikiem narzędzia antystatycznego, dzięki któremu niepotrzebne cząstki pudru nie przykleją się w przypadkowych miejscach, a jedynie w miejscu gdzie znajduje się tusz jest ściereczka antystatyczna, czyli taka do czyszczenia okularów lub monitora.
Przydatnym narzędziem do tworzenia jest pęseta, dzięki niej bez problemu możemy przytrzymać małe elementy podczas podgrzewania pudru bez ryzyka oparzenia palców.
Jeśli myślisz o użyciu suszarki do włosów zamiast nagrzewnicy, nie jest to dobry pomysł. Po pierwsze Twój wzór może zostać zdmuchnięty, ponadto suszarka ma za niską temperaturę, aby stopić puder. Czy można zatem wykonywać embossing bez nagrzewnicy? Można, trzeba jednak pamiętać, aby wzór nagrzewać tylko i wyłącznie od spodu – inaczej żelazko może się zniszczyć. Nagrzewaj, ale nie dotykaj żelazkiem bazy. Pamiętaj także o tym, aby ustawić odpowiednią temperaturę by nie przegrzać pudru.

W naszej ofercie posiadamy pudry do embossingu w wielu kolorach oraz opcjach – metaliczne, opalizujące, z brokatem, puchnące.
Pudry można używać do zdobienia wielu różnych powierzchni, takich jak: papier, tektura, beermata, kalka, drewno, szkło, metal.
Pudry do embossingu są produktami bardzo wydajnymi.

pixel