Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Domek

2017-08-25
Domek
gotowy domek z wykorzystaniem mediów
 
Hej :) Oto moja dzisiejsza inspiracja - domek, który ozdobiłam bawiąc się mediami i wykorzystałam ostatecznie jako swego rodzaju "layout" , bo umieściłam na nim zdjęcie. Opowiem po kolei proces powstawania tej pracy, w szczególności  skupię  się na nowo odkrytym przeze mnie produkcie - pudrze do tworzenia pasty strukturalnej - Multi tex Texture Powder od Cosmic Shimmer. Jestem nim zachwycona! Pastę przygotowuje się mieszając go z wodą.Dzięki temu można samemu decydować o konsystencji :)Zaletą jest też to, że  nie starzeje się ,co ważne dla tych,którzy nie  używają pasty strukturalnej  zbyt często. ( Gotowa pasta długo nieużywana może schnąć i gęstnieć mimo zamknięcia w słoiczku).
 
 
Domek uprzednio pomalowałam czarnym gesso, a stronę do ozdabiania okleiłam papierem scrapbookingowym w neutralnym kolorze .
 

 
Przygotowaną pastę nałożyłam przez szablon - do części dodałam Shiny Powder Ayyeda w kolorze red bronze  i uzyskałam dzięki temu bardzo realistycznie wyglądający "murek"  - dla porównania zobaczcie oba kolory :
 
 
Jak widać pasta ma "piaskową", lekko ziarnistą strukturę.  Można ją po wyschnięciu przyszlifować lekko papierem ściernym  ,ale akurat  do tej pracy mnie pasowała ta "szorstka" faktura. Spodobała mi się kolorowa wersja moich "cegiełek" ,więc na to gotowe już suche tło przyłożyłam szablon jeszcze raz i ponownie nałożyłam na białe cegły warstwę kolorowej mieszanki:) Wyszła mi trochę rzadsza , jednak tło dzięki temu jest fajnie nieregularne i ,moim zdaniem , ciekawsze:) Po wysuszeniu nagrzewnicą kolor nieco zbladł:
 
 
Posmarowałam też pastą boki domku  celowo nierównomiernie:
 

 
Ozdabianie zaczęłam od kompozycji ze zdjęciem i tekturek - pomalowałam je farbką zrobioną z mieszanki ciekłego medium aktylowego i shiny powder.
To co pozostało mi po pomalowaniu tekturek użyłam do chlapań:
 
 
Potem pozostało dodanie kwiatów, mchu, pociapanie białym gesso i pochlapanie nim. Kwiaty pomalowałam błękitną mgiełką.
 

 

 

 
 
Pozdrawiam ciepło ;) Przyjemnego tworzenia!
 
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel