Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Exploding Box ślubny - z papierami Piątku Trzynastego

2019-06-19
Exploding Box ślubny - z papierami Piątku Trzynastego

Dzień dobry,
Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić box ślubny. W rolach głównych występuje kolekcja papierów Truly Yours od Piątku Trzynastego oraz kwiaty WOC.Baza boxu to pudełko o wymiarach 10x10x10 cm od Rzeczy z Papieru (https://nastrychu.pl/product-pol-109549-Pudelko-exploding-box-biale-10x10x10-Rzeczy-z-papieru.html). W pierwszym etapie wybieram dwa papiery. Mój wybór to papiery nr 1 i 3.

Na ścianki przycinam papier w wymiarach  9,5x9,5 cm, a na wieczko 9,8x9,8 cm plus 4 paski o wymiarach 9,8x3 cm. Następnie wszystko przyklejam. Teraz pora na środek boxa. Tutaj pierwszy papier to nr 2, z którego przycinam 5 kwadratów o wymiarach 9,5x9,5 cm. Na cztery ścianki przycinam kwadraty o wymiarach 8,5x8,5 cm z papieru nr 6 (szary), oraz 4 kwadraty o wymiarach 8x8 cm z papieru nr 6 (kwiaty). Mniejszy kwadrat wklejam na większy, a następnie całość podklejam kawałkiem beermaty. Tak przygotowany papier wklejam na 4 ścianki boxu.

Teraz zajmiemy się środkiem. Za pomocą wykrojnika koło o średnicy 9 cm wycinam z papieru nr 5 młodą parę. Tym samym wykrojnikiem wycinam drugie koło z dowolnego papieru, do podklejenia i wzmocnienia. Sklejam te dwa koła. Następnie wycinam  wykrojnikiem 3 serwetki. Ja użyłam wykrojnika Marianne design CR1331W, ale sprawdzi się tutaj każdy serwetkowy wykrojnik, byle zmieścił się w boxie.W dwóch serwetkach wycinam w środku koło. Sklejam je i następnie przyklejam na obrazek. Trzecią serwetkę przyklejam na tył obrazka. Z tym, że nie przyklejam do obrazka dołu serwetki. Dół serwetki odginam tak, aby powstała podstawa do przyklejenia. I mamy gotową główną ozdobę boxa. Przed przyklejeniem jej na środek boxa, wklejam tam kwadrat papieru o wymiarach 8,5x8,5 podklejony beermatą. Teraz już można przykleić obrazek.Pozostały już tylko ozdoby i tutaj wkraczają kwiaty. Ja wykorzystałam kwiaty WOC w kolorach kremowy i żółty, elementy liści wycięte z papieru dodatków oraz listki wycięte wykrojnikiem. Użyłam także tekturkę w kształcie wianka od Wycinanka. W sklepie Na strychu znajdziecie takie https://nastrychu.pl/product-pol-94790-MR-MRS-wianki-Wycinanka.html. Pozostało nam jeszcze wieczko. Po przyklejeniu papieru, składam je. Na górę przyklejam serwetkę, koło z papieru o średnicy 8 cm, wianek z tektury oraz kwiaty i listki. Pod kwiaty wklejam trochę sizalu i na koniec wstążka.Ścianki w środku boxa do zagospodarowania wg potrzeb. Ja na jednej ściance umieściłam imiona pary młodej oraz datę ślubu, na drugiej jest miejsce na życzenia.
Na dwóch bocznych ściankach wydrukowałam wiersz B.Leśmiana "Nie obiecuję Ci wiele". Gotowe :)Życzę miłego tworzenia!
Pozdrawiam,
Justyna Jaroszek (JotJot)

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Użyte w projekcie

pixel