Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Interaktywna kartka z niespodzianką na Dzień Mamy

2018-05-19
Interaktywna kartka z niespodzianką na Dzień Mamy
Witajcie!
Dziś mam dla Was kartkę. Z cudownymi papierami Piątku Trzynastego, z kolekcji Love in Bloom. Na Dzień Matki.I choć na pozór dość prosta, ta kartka skrywa pewną tajemnicę :) Zauważyliście ten mały, półokrągły dodatek na górze? A gdy za niego pociągniemy, to... Ale może po kolei :D

Dzisiejszy kurs zawiera sporo zdjęć i może się zdawać, że przygotowanie takiej kartki jest praco- i czasochłonne, ale nic bardziej mylnego, to dość proste, tylko zdjęć wstawiłam dużo, by lepiej zobrazować o czym piszę.

Najpierw przycinamy bazę kartki, wycinamy też prostokąt o tej samej szerokości co przód kartki i o 2-3cm od niej wyższy. Rozcinamy go na trzy części - w tym dwie wąskie, ok 0.5cm szerokości. Następnie ze scrapowego papieru wycinamy dwa nieco szersze paski (ok. 1cm).Sklejamy dwa paski (z papieru bazowego i kolorowego) tak jak widać na fotce, wzdłuż dłuższej krawędzi, a następnie przyklejamy całość do bazy wzdłuż jednego z boków, przy czym klejem pokrywamy tylko biały, spodni pasek:Pod przymocowany już kolorowy papier wsuwamy przygotowany wcześniej szeroki prostokąt (ten trzeci z dociętych z bazowego papieru) i przyklejamy pozostałe dwa wąskie paski wzdłuż drugiej, niezakrytej krawędzi bazy (tak samo jak poprzednio, czyli do bazy kleimy tylko pasek z bazowego papieru). Dzięki temu powstaną nam prowadnice, wzdłuż których przesuwać się będzie ten duży prostokąt:Docinamy prostokąt z papieru scrapowego tak, by idealnie wpasował się między przyklejone już kolorowe paski:A następnie odcinamy od jego dolnego boku pasek szerokości ok 1-1,5cm. Mocujemy go do bazy tak jak poprzednie na wąskim pasku papieru.Pozostałą część prostokąta z papieru scrapowego zaginamy w trzech miejscach - wzdłuż obu krótszych boków, w odległości ok 0,5cm od brzegu, oraz mniej więcej w połowie (u mnie nieco bliżej górnej krawędzi, by ładnie komponowało się ze wzorem desek):

Do górnego zagięcia przyklejamy kolejny cienki, półcentymetrowy pasek bazowego papieru z małymi naddatkami po bokach......i wklejamy te wystające kawałeczki pod "prowadnice" przy górnej krawędzi kartki (klejem pokrywamy je tylko od góry, tak by przykleiły się wyłącznie do spodów kolorowych pasków!).

W ten sposób powstaje nam taka jakby kieszonka. Prostokąt z bazowego papieru przycinamy od góry tak, by po wsunięciu w tę kieszonkę wystawał nad górną krawędź tylko mały uchwyt - ja wykorzystałam specjalne wykrojniki do interaktywnych kartek, które szczerze polecam - są świetne, a w zestawie znajdziecie też elementy pozwalające ładnie udekorować takie "uchwyty".
Dodatkowo zaokrągliłam górne narożniki.Gotowy element wsuwamy w kieszonkę i przyklejamy do niego dolne zagięcie prostokąta z papieru scrapowego.I baza gotowa!A gdy pociągniemy za uchwyt... część kartki się podnosi (jak bardzo, to zależy od miejsca, w którym je zbigowaliśmy), a na dole odsłania się część bazy kartki, gdzie można umieścić np sekretną wiadomość!Skoro baza gotowa, to pozostało ją tylko udekorować :)

Jak wspominałam, wykorzystałam kolekcję Love in Bloom Piątku Trzynastego, z której wycięłam sporo różnych listków i kwiatów,  oraz oczywiście deskowe tło. Uzupełniłam całość "ramką" z miętowego i banerkami z żółtego papieru Mintay z kolekcji Lovely Day. Nie mogłam się też powstrzymać, by nie użyć mojego nowego, ślicznego wykrojnika gałązkowego od Fantasy Dies :D Dodałam oczywiście trochę chlapań, kilka kwiatów ciut podkolorowałam, dodałam napis... i już :) A zatem, kartka złożona:Chwytamy za uchwyt i ciągniemy......i ciągniemy... i... Odsłania się miejsce na sekretną wiadomość (a skoro jest sekretna, to nie pokażę Wam jej treści na fotkach :D)!
Jak widać część kwiatów przykleiłam na nieruchomej dolnej części, a resztę na tej ruchomej. Oczywiście całość podklejałam w różnych miejscach kosteczkami 3d, dzięki czemu całość jest dość przestrzenna. To, czego nie widać na fotkach kompletnie, to to, że kwiaty ślicznie się mienią, dzięki użyciu markera brokatowego.Mam nadzieję, że spodobała Wam się moja kartka i wypróbujecie tę technikę :)
Pozdrawiam,
ushii

autor: ushii http://ushiilandia.blogspot.com/

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel