Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jesienna kartka na Dzień Nauczyciela
- z przezroczystym frontem!

2020-09-29
Jesienna kartka na Dzień Nauczyciela<br /> -  z przezroczystym frontem!

Hej!
Dziś projekt na czasie, czyli i bardzo jesienny i na święto, które będzie już niebawem - Dzień Nauczyciela.

Moja praca wręczana będzie wychowawcy klasy II, dlatego zdecydowałam się na bardziej słodki, kojarzący się z młodszymi dziećmi motyw centralny - jednak bez problemu mogłoby to być i coś poważniejszego, o czym niżej :) Główną ozdobą tej pracy są jednak jesienne motywy, wycięte z nowej, prześlicznej wprost kolekcji P13 The Four Seasons Autumn.

Nie wiem jak wy, ale ja się w niej wprost zakochałam, a już arkusz do wycinania to wprost mistrzostwo! Świetne, żywe kolory i bardzo ładne motywy! Wycinanie tych listków to była prawdziwa przyjemność - z jednego arkusza powstała ta praca, oraz coś jeszcze, co pokażę wam za kilka dni :)Wracając jednak do mojej dzisiejszej pracy - postanowiłam, że przód będzie trochę nietypowy, bo z przezroczystej folii. Początkowo chciałam stworzyć po prostu kartkę z przezroczystym frontem, ostatecznie projekt ciut zmodyfikowałam, ale o tym za chwilę.

Do wykonania tej pracy użyłam:
- wspomnianego arkusza dodatków P13 The Four Season Autumn
- wykrojników z zestawu Leśne gałązki (nowość od DPCraft, moim zdaniem bardzo fajne wzory!)
- papieru kraft od Rzeczy z papieru (polecam konkretnie ten, bo ma bardzo ładny odcień)
- folii od Rzeczy z papieru
- pudru do embossingu, tuszu Versamark, narzędzia Powder Tool
- stempla do tła
- tuszy - u mnie Ditress Oxide, mogą być inne, byle nie permanentne jak StazOn
- szczoteczek do blendowania
- białego gelpena oraz czarnego
- nożyczek
- tablicy do bigowania
- taśmy dystansowej, taśmy klejącejklejuNajpierw przygotowuję tło - po przetarciu papieru Powder Toolem odbijam stempel tuszem do embossingu i posypuję pudrem, który roztapiam oczywiście nagrzewnicą.

Następnie tuszuję moje tło tuszami i narzędziami do blendowania, przecieram wilgotną chusteczką by usunąć nadmiar tuszu z wyembossowanego motywu i gotowe.Można oczywiście ten etap uprościć i wykorzystać gotowy arkusz papieru w kratkę, ja po prostu lubię samodzielnie przygotowywać tła - ale na dole tego wpisu znajdziecie kilka przykładów ładnych, gotowych kratek :)

Pozostało skleić bazę - ponieważ jak wspominałam chciałam by front był przezroczysty, wycięłam go z folii do shakerów. Połączyłam go z kraftowym tyłem, na którym nakleiłam na taśmie dystansowej moje wyembossowane tło.Niestety na ostatniej fotce trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zobaczyć foliowy front kartki :D

Mogłam już przejść do najprzyjemniejszej części, czyli ozdabiania. Wycięłam nożyczkami część elementów z arkusza - zawsze wycinam trochę więcej niż będzie potrzebne, by mieć większy wybór przy tworzeniu kompozycji.Wycięłam też kilka gałązek z wykrojników - te moje pochodzą z zestawu zimowo-świątecznych gałązek od DPcraftu - moim zdaniem jest on bardzo uniwersalny i sprawdzi się w pracach przez cały rok, więc szczerze go polecam.
Kompozycję zbudowałam wokół wyciętego starym wykrojnikiem od Sizzixa misia - ale jak wspominałam można było też użyć tu i innych elementów, jak choćby ptaków czy sarenki widocznych na ostatniej fotce, wyciętych z tego samego arkusza papieru. I praca była w zasadzie gotowa. Po namyśle dodałam jednak jeszcze na dole małą harmonijkę, by kartka nie mogła się całkiem otwierać - nie było to konieczne do konstrukcji kartki, bo przód z folii jest sztywny, po prostu zmieniła się ciut koncepcja umieszczenia dedykacji od dzieci :) Nie sfotografowałam tego etapu, ale to po prostu pasek zbigowany na środku, co dobrze widać na zdjęciach. I to tyle - jak wam sie podoba?Pozdrawiam,
Ushii

autor:
ushii
IG: https://www.instagram.com/ushiilandia/
FB: https://www.facebook.com/ushiilandia
YT: http://www.youtube.com/c/UshiilandiaChannel

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Użyte w projekcie

pixel