Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jesienna kartka tunelowa

2019-08-28
Jesienna kartka tunelowa

Witajcie :)
Jeszcze trwa piękne lato, ale ja, gdy tylko zobaczyłam jedną z nowości od Sizzixa, zestaw Christmas Shadow Box, od razu pomyślałam o takiej kartce, jaką dziś chciałabym wam pokazać  - jesiennej i pełnej ciepła :)To kartka tunelowa - bardzo prosta do wykonania, a przy tym efektowna! 

Zaczynamy od przygotowania kilku, np 3 (ale można i więcej, w zależności, ile chcemy mieć warstw) kawałków kartonu o wymiarach takich samych jak baza kartki - u mnie to 10x15cm. Jedną zostawiamy w całości - będzie tłem, w pozostałych wycinamy otwory  - największy w pierwszej, zewnętrznej warstwie, potem nieco mniejszy w kolejnej itd.
Ja posłużyłam się, jak wspomniałam, zestawem wykrojników Sizzixa, dlatego otwór w mojej pierwszej warstwie ma kształt podobny do szklanego klosza - ale można też użyć np wykrojnika w kształcie koła, kwadratu itd.
Na kolejnych warstwach umieszczamy też różne elementy - u mnie to drzewka, ale oczywiście może to być cokolwiek, zależnie od wybranej tematyki kartki.Gdy mamy gotowe poszczególne warstwy, pora przygotować elementy łączące całość. Potrzebujemy 2 prostokątnych kawałków papieru o wysokości równej wysokości naszej kartki - lepiej wykorzystać tu papier o nieco niższej gramaturze, by nie był zbyt gruby i sztywny (ale nie za cienki!) Bigujemy je dosyć gęsto (u mnie co drugi rowek w tablicy do bigowania).Zbigowane paski składamy w harmonijkę.Pora wykończyć nasze warstwy, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy i można łączyć wszystko w całość :)Do tylnej strony pierwszej warstwy przyklejam wzdłuż pionowych boków obie harmonijki, potem w co drugim zagięciu przyklejam kolejne warstwy, aż dojdę do tła.

Całość przyklejam do bazy kartki, dodaję ostatnie elementy dekoracyjne - i gotowe! Jeśli jeszcze nie próbowaliście wykonać takiej kartki, to gorąco do tego zachęcam, bo opisanie tutaj co i jak zajęło mi znacznie więcej czasu niż samo przygotowanie tej kartki, to naprawdę bardzo prosta technika :)

Wykorzystany przeze mnie zestaw wykrojników niestety już się wyprzedał, ale myślę, że niedługo znów będzie dostępny (warto zapisać się na powiadomienie o dostępności!) - i szczerze go polecam!

Pozdrawiam,
ushii


autor: ushii https://www.facebook.com/ushiilandia

https://www.instagram.com/ushiilandia/

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Użyte w projekcie

pixel