Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartka dla mężczyzny - inspiracja na Dzień Ojca

2020-06-01
Kartka dla mężczyzny - inspiracja na Dzień Ojca
Witajcie!
Lubicie męskie kartki? Ja nie bardzo. Oczywiście robię je, ale zawsze stanowią dla mnie problem. Mam jedną kolekcję papierów męskich, która zawsze mi się w takich pracach sprawdza, ale na dzisiejsze spotkanie przygotowałam męską kartkę z zupełnie niemęskich papierów.
Użyłam:
- papier scrapbooking z kolekcji Pocałunek sprzed lat Craft O'Clock
- sznurek lniany (na zdjęciu jest jeszcze biały sznurek woskowy, ale ostatecznie z niego zrezygnowałam)
- metalowy zegar 
- gaza
- srebrne półperełki Docięty papier przyklejam na piankę tak, aby moja kartka była mocno warstwowa.Do robienia kwiatka i krążków, które będą stanowiły ozdobę potrzebne będą:
- podkładka do quillingu ze sztyftami


Szare paki z zestawu przepuszczam przez karbownicę. Będę takich potrzebowała 10 sztuk.Żeby mój kwiatek nie był bardzo ażurowy i "prześwitujący" biorę 2 paski wcześniej pokarbowane, sklejam końcami ze sobą, a następnie sklejam tak aby powstało oczko, w które włożę sztyft od podkładki. Odczekam chwilę aby klej złapał i zaczynam robić mój płatek.
Prowadzę moje paski w górę, w odległości jaka mi pasuje wbijam następny sztyft i owijam go paskami, następnie prowadzę w dół ku sztyftowi, który wbiłam jako pierwszy. Za każdym razem jak paskami owijam sztyft wbity jako pierwszy, smaruje je klejem, aby mój płatek nie rozpadł się.Owijam sztyft dolny a następnie paski prowadzę ponownie ku górze i wbijam sztyft obok tego wbitego jako 2. Owijam go i prowadzę ponownie w dół.Powtarzam to samo tylko z drugiej strony.

)


Robię to tyle razy, aż mój płatek nabiera kształtu a ja jestem z jego rozmiaru zadowolona.Kiedy płatek wygląda tak jak chciałam, owijam go 2 razy dookoła  paskami. Tak jak na zdjęciu.Następnie wyjmuję delikatnie sztyfty i mój płatek gotowy.Gotowe płatki.Łącząc paski z zestawu zwijam ściśle kilka kolorowych krążków. Wycinam kilka listków i sklejam kwiat.  Przystępuję do ozdabiania mojej kartki.A tak wygląda kartka, mam nadzieję, ze sie wam spodoba

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Użyte w projekcie

pixel