Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartka na Dzień Ojca ze złoceniami przez maskę

2020-06-10
Kartka na Dzień Ojca ze złoceniami przez maskęSerdecznie witam,
Tym razem popracujemy po męsku. Choć dla mnie nie łatwy to temat, to Dzień Ojca zasługuje na to aby przełamać swoje słabości. Stworzymy zatem kartkę sztalugową. Pozłocimy, pochlapiemy – tacie kartkę przygotujemy :)
Na początek przygotowuję sobie wszystkie materiały, jakie mniej więcej będę chciała użyć w swojej pracy, min. papier scrapowy, papier bazowy Kraft, beermata, elementy do wycinania, klej, media, nożyczki, kosteczki dystansowe itp.Następnie przygotowuję bazę kraftową o wielkości 14/14 cm i dodatkowo pojedynczy arkusik 14/ 14 cm. Następnie na dolnej części bazy robię bigowanie w jej połowie na ok. 7,2 cm. Żeby stworzyć bazę kartki sztalugowej, musimy teraz nanieść klej na dolny, zbigowany kawałek naszej maty i przykleić nasz pojedynczy arkusik tak, aby po złożeniu były równe i wyglądały na złożoną kartę. Kiedy baza gotowa, oklejamy ją wybranymi arkuszami papieru scrapowego.

Aby nadać pracy przestrzenności wykonuję panel, który delikatnie postarzam i podnoszę na beermacie. Praca nabiera objętości i staje się „bogatsza” w swojej formie. Następnie przygotowuję maskę, tusz do embossingu i na swoim panelu odbijam wzór, niezbyt dokładnie aby był bardziej nieregularny efekt.Teraz posypuję pudrem, który po roztopieniu nagrzewnicą staje się klejący i przykładam do wzoru folię. Klejąca powierzchnia „łapie” ją do siebie i pozostawia świetny złoty, miedziany (jaki kolor wolicie) efekt. Bardzo lubię wykorzystywać złocenia na swoich pracach. Pozłocony panel przyklejam do swojej bazy kartki sztalugowej.Kolejny etap to kombinowanie :) Powycinałam tagi, kółka oraz elementy… a teraz trzeba się pogłowić, żeby z tych wyciętych elementów, przygotować kompozycję na naszej pracy. Proces ten według mnie zajmuje najwięcej czasu podczas wykonywania pracy. Układanie, przekładanie, dopasowywanie… w prawo, lewo… ach, nie jest to takie proste :) Jeśli macie możliwość możecie na tagi założyć nity i przeciągnąć sznurki. Bardzo ładnie wyglądają również z ćwiekami metalowymi.Pozostało nam jeszcze przygotować stoper, który będzie podtrzymywał naszą kartkę po otwarciu w odpowiedniej pozycji. Wykorzystałam do tego mały tag, kółeczko z przeszyciami i napisNa sam koniec czarnym gesso rozcieńczonym z wodą wykonałam delikatne chlapania, a czarnym enamel accents uzupełniam o emaliowane kropki.Kiedy wszystko już znalazło swoje właściwe miejsce, pozostaje nam czekać na Dzień Ojca i wręczyć tatusiowi własnoręcznie przygotowaną karteczkę. Jak myślicie? Ucieszy się? Bo mnie się wydaje, że tak. Najpiękniejsze prezenty, to te, które dajemy prosto z serca i w które to serce wkładamy.

Pozdrawiam,
Joanna Szulik


autor: Asia Szulik
www.weselnykacik.pl
FP: https://www.facebook.com/weselnykacik/
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Użyte w projekcie

pixel