Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartka ślubna z papierów Craft O'Clock

2019-07-29
Kartka ślubna z papierów Craft O'Clock
Witam Was bardzo serdecznie!
Z tej strony Iza - Z papieru robione, dziś mam przyjemność pokazać Wam jak wykonać prostą ale elegancką i efektowną kartkę ślubną, która z powodzeniem może zostać wykonana również na inne okazje.
 
 
Potrzebne materiały :
 
- baza kartki
- mały bloczek papierów "...And Remember" marki Craft O'Clock
- arkusz kalki
- kwiaty WOC
- listki (różne rodzaje) z zestawu do wycinania marki craft o'Clock
- beermata
- klej, taśma 3D
- inne ozdoby typu : sznurek, perełki w płynie
- klej, nożyczki
 
 
Zaczynamy od przycięcia kalki oraz wybranego arkusza papieru do pożądanego wymiaru. Papier i kalkę ułożymy na kartce naprzemiennie dlatego też w taki sposób należy je przyciąć:
- pierwszy arkusz papieru przycinam o 2 mm mniejszy od wymiaru bazy kartki czyli u mnie wynosi on 13,8 mm.
- następnie przycinam kalkę tak aby była nieco mniejsza od papieru scrapbookingowego - u mnie będzie miała 13,2 mm. Podobnie postępuję z dwoma kolejnymi kawałkami, które po przycięciu będą miały następujące wymiary : papier 12,6 mm i kalka 11,6 cm. Są to oczywiście wymiary, które możecie dowolnie modyfikować, chodzi tylko o to by każdy kolejny papier był nieco mniejszy od poprzedniego. Na koniec delikatnie postarzam boki papieru za pomocą narzędzia do postarzania lub nożyczek.
 
 
Kolejny etap to naklejanie przygotowanych papierów na bazę. Rozpoczynamy od naklejenia największego kawałka bezpośrednio na bazę za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej. Kolejne elementy przyklejam z użyciem beermaty aby uzyskać efekt przestrzenności.
 
 
Najmniejszy element ( kalkę ) przyklejam tylko na niedużym pasku z beermaty aby łatwiej było mi go później zamaskować. A po przyklejenie delikatnie wywijam do wewnątrz górny róg kalki.
 
 
Na widoczną część beermaty naklejam pasek papieru, który pozostał mi z wcześniej docinanych elementów. Papier będzie widoczny, ale spokojnie ;) bowiem będzie on stanowił część dalszej kompozycji.
 
 
I teraz pozostaje nam już tylko stworzenie kompozycji z użyciem kwiatów oraz listków. Tutaj najważniejsza jest wyobraźnia :)
  
 
Kiedy kompozycja z kwiatów jest gotowa, podwijam delikatnie dolny róg kalki tym razem do wewnątrz oraz dodaję kilka pereł w płynie w celu wykończenia całości. I gotowe!
 
 
Dziękuję Wam serdecznie za poświęcony czas. Mam nadzieję, że moja praca zainspiruje Was do tworzenia :)
Pozdrawiam!
Iza

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Użyte w projekcie

pixel