Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartka urodzinowa z wiankiem w pudełku

2020-02-01
Kartka urodzinowa z wiankiem w pudełku Witam bardzo serdecznie!
Chciałabym zaprezentować Wam kartkę urodzinową w pudełku - skąpaną w złocie i z ręcznie robionymi kwiatami.

Do wykonania mojej pracy wybrałam przepiękną kolekcję Papierów Scrap and Me Simple Story Beige 2.  Bardzo lubię tę kolekcję za jej delikatność i uniwersalność. Uzupełnieniem był dla mnie arkusz wianków Wreaths I z Craft O’Clock. Pracować będę na kartce bazowej wraz z pudełkiem z Rzeczy z Papieru (baza kartkowa: 14/14 cm, pudełko: ok. 15,5/15,5 cm).Na początku zawsze gromadzę wszystkie materiały, jakich zamiar mam użyć w swoim projekcie (ich wykaz znajdziecie na końcu kursu).Przed rozpoczęciem pracy wycinam wszystkie elementy, które będą potrzebne mi do stworzenia kompozycji na kartce i pudełku. Zajmuje to sporo czasu, dlatego przygotowuję wszystko na początku.Moim następnym krokiem jest wykonanie foamiranowych kwiatów, które bardzo lubię wykorzystywać w swoich pracach. Aby kwiaty pięknie wyglądały i pasowały do naszej pracy, musimy nadać im pożądany kolor.Następnie nagrzewamy płatki i formujemy je w odpowiednie kształty.Po złożeniu ze sobą uformowanych płatków, wykańczamy kwiatuszek odpowiednim środkiem. Mogą to być ozdobne pręciki, kuleczki, guziki, perełki, kryształki itp.Kolejną częścią naszej pracy będzie przygotowanie dociętych na wymiar bazy papierów scrapowych. Tutaj moim pierwszym krokiem było nałożenie tuszu do embossingu na same krawędzie kartki. Nie musi być to dokładne i równe. To właśnie ta niesymetryczność nada naszej pracy ten idealny wyraz. Przygotowuję dwa takie arkusze: jeden na kartkę, a drugi na oklejenie wieczka naszego pudełka.Po wytuszowaniu krawędzi, posypujemy je złotym pudrem do embossingu i nagrzewnicą roztapiamy go na naszej pracy. Dzięki temu uzyskujemy fantastyczny efekt złocenia.

Oklejamy naszą bazę przygotowanymi papierami. Pozłocony arkusz podklejam na beermacie aby uzyskać bardziej przestrzenny efekt.Kolejnym krokiem, tym najbardziej pracochłonnym, ale i najprzyjemniejszym, jest dekorowanie naszej pracy. Układanie kompozycji wymaga czasem mnóstwo naszego skupienia, aby elementy ładnie się ze sobą komponowały i tworzyły spójną całość z naszą wcześniej przygotowaną bazą.

Kartka ma bardziej bogatą i rozbudowaną kompozycję. Natomiast na pudełku powielam jedynie główne elementy, tak aby były tylko delikatną zapowiedzią tego, co znajdziemy wewnątrz.

Ostatnim krokiem jest oklejenie wewnętrznej części kartki papierem scrapowym, aby całość naszej pracy pięknie się dopełniła i cieszyła oko osoby obdarowanej.Bardzo Wam dziękuję za wspólne tworzenie. Mam nadzieję, że skorzystacie z mojego tutorialu - nie ma nic piękniejszego, niż obdarowanie bliskiej nam osoby własnoręcznie wykonaną kartką!
Poniżej możecie zobaczyć dokładnie i ze szczegółami cały proces powstawania kartki w pudełku na tutorialu filmowym.
Życzę Wam przyjemnego tworzenia!
Pozdrawiam,
Asiaautor: Asia Szulik
www.weselnykacik.pl
FP: https://www.facebook.com/weselnykacik/
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Użyte w projekcie

pixel