Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartka vintage na chrzest

2019-07-22
Kartka vintage na chrzest
Dzień dobry,
Lato to idealny czas na rodzinne świętowanie. Jedną z takich uroczystości jest przyjęcie chrztu świętego, to właśnie na tę wyjątkową okazję przygotowałam kartkę i chciałabym pokazać, jak krok po kroku ją wykonać.
Pracę zaczęłam od wybrania bazy, zdecydowałam się na bazę Rzeczy z papieru - pionową C6 białą o wymiarach 11,4 cm x 16,2 cm.
Bazę potuszowałam tuszami Distress, najpierw odcieniem Vintage Photo, a następnie Walnut Stain.
 
 
 
Kolejnym krokiem było wybranie papierów. Postanowiłam wykorzystać najnowszą kolekcję UHK Gallery – LightHOUSE, a konkretnie dwa papiery – Breeze i Water. Z arkusza Breeze wycięłam kawałek o wymiarach 10,9 cm x 15,7 cm, natomiast z arkusza Water kawałek o dwa centymetry mniejszy, a więc jego wymiary wynoszą 8,9 cm x 13,7 cm.
Wycięte kawałki papieru najpierw postrzępiłam nożyczkami, a następnie potuszowałam je tak, jak bazę, tuszami Distress, odcieniami Vintage Photo i Walnut Stain.
 
 
Mniejszy kawałek papieru, ten o wymiarach 8,9 cm x 13,7 cm podkleiłam tekturą i przykleiłam na większy fragment papieru.
   
 
 
  
Kolejnym krokiem było przygotowanie małych, ale jakże ważnych papierowych elementów. Najpierw maszynką wycięłam serwetkę o średnicy ok. 6 cm, następnie od szablonu odrysowałam małe, anielskie skrzydełko, które wycięłam nożyczkami, a na końcu wybrałam odpowiedni napis z paska – Laserowe Love – Lily Flower 03. Wszystkie te elementy potuszowałam Distressami – Vintage Photo i Walnut Stain.
   
  
Małą, papierową serwetkę podkleiłam tekturką i przykleiłam do papierów.
 
  
Kartkę postanowiłam ozdobić kwiatami Wild Orchid Crafts, wybrałam białą magnolię, dwie różyczki miętowe (o wymiarach 2 cm i 1 cm), dwie różyczki białe (o wymiarach 2 cm oraz 1 cm) oraz jeden kwiatuszek Sweetheart Mini biały. Z kwiatków ułożyłam kompozycję, która przykleiłam do papieru.
Prawie gotową kartkę uzupełniłam takimi elementami jak papierowe skrzydełko i napis. Przy pomocy maszynki i wykrojnika Craft Passion wycięłam banerek, a z mojej małej kolekcji tekturek wybrałam liściastą gałązkę. Obie ozdoby potuszowałam Distressami, Vintage Photo oraz Walnut Stain, i umieściłam wśród kwiatów. Całość przykleiłam do potuszowanej wcześniej bazy.  
   
  
Po przyklejeniu kartki do bazy postanowiłam jeszcze dodać kilka elementów ozdobnych. Najpierw tuszem Disstres – Vintage Photo, odbiłam w dwóch miejscach stempel, wybrałam mały, elegancki ornament.
   
  
Już na samym końcu dodałam kilka perełek w płynie Daily Art.
  
     
A tak prezentuje się gotowa kartka:
   
   
 
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie!
Chimera
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Użyte w projekcie

pixel