Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartki „marynarskie” z papieru własnej roboty

2017-08-11
Kartki „marynarskie” z papieru własnej roboty
gotowa kartka scrapbooking
 
Hej, podzielę się dziś z Wami swoim sposobem na brak odpowiedniego papieru scrapbookingowego.  Potrzebowałam pilnie  jakiegoś granatowego z  marynistycznym motywem.  Miałam w głowie pomysł na wzór, ale nie mogłam znaleźć nic choć w przybliżeniu podobnego. Postanowiłam więc zadziałać sama. Chwyciłam p86234apier akwarelowy. Kartek robiłam pięć, więc użycie tego zamiast papieru scrapbookingowego wyszło też znacznie taniej ;)  Na początek nakleiłam na bazę pierwszą warstwę potuszowaną jedynie na brzegach granatowym tuszem.
 
papier akwarelowy WaterArt a4
 
Potem zaczęłam zabawę z drugim, mniejszym kawałkiem papieru. Wzięłam taśmę malarską i nożykiem, z pomocą linijki, pocięłam ją na cieńsze paski, które następnie nakleiłam na papier
 
taśma malarska na papierze
 
Przy okazji co wrażliwsze estetki proszę o przymknięcie oka na moją umorusaną mediami matę ;) Cóż, tak...chlapię i brudzę  na niej, gdyż do tego mi służy;)
Po naklejeniu wszystkich pasków wzięłam się za tuszowanie tuszem Latarni Morskiej.
 

 
Po wytuszowaniu poodklejałam paski
 
tuszowanie papieru akwarelowego
 
Przykleiłam drugą gotową warstwę papieru.
 
papier do kartki handmade
 
Pozostało ozdobienie :) Wymyśliłam sobie do tego złote dodatki, więc skorzystałam z embossingu. Przygotowałam w ten sposób zarówno tekturki jak i wykrojnikowe listki. Kwiaty gdzieniegdzie potuszowałam delikatnie na brzegach ,by bardziej pasowały do całości. Kartki nieznacznie się od siebie różnią, ale wszystkie łączy ten sam marynarski motyw :)
 
różyczki papierowe ozdobne
 
Ten sposób może przydać się w wielu wariantach - paski to najprostszy ze sposobów naklejania taśmy, możecie tworzyć inne wymyślne wzory i stosować kilka kolorów naraz, cieniować, itp.
pozdrawiam!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017

Użyte w projekcie

pixel