Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Komunijne dodatki przy użyciu tablicy Pillow Box

2017-04-17
Komunijne dodatki przy użyciu tablicy Pillow Box
Hej, hej.
Mam ogromną przyjemność witać się z Wami po raz pierwszy na stryszkowym blogu :-)
Dołączenie do DT Na Strychu to dla mnie ogromne wyróżnienie. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać temu wyzwaniu i że zainspiruję Was swoimi pracami ;-)
Chociaż mamy dopiero kwiecień, to przygotowania do sezonu komunijnego ruszyły u mnie pełną parą. Przygotowałam więc dla Was szybki kurs na dodatki, które mogą się znaleźć na komunijnym stole. Pierwszym z dodatków jest pudełeczko na słodkości w podziękowaniu za przybycie na uroczystość. Dodatek numer dwa to pudełeczko, a raczej koperta ozdobna na sztućce :-) Obydwa dodatki wykonałam przy użyciu tablicy WeR Memory Keepers - Pillow Box.
Zapraszam serdecznie!
 
 
Na początek wycinamy z wybranych papierów scrapowych dwa prostokąty o wymiarach podanych na zdjęciu:
 
 
Następnie z mniejszego prostokąta wykonujemy wg instrukcji dołączonej do tablicy małe pudełeczko pillow. Papier układamy na tablicy dłuższym bokiem poziomo. Do pudełek zawsze kładę papier prawą stroną na wierzch, do płaskich projektów jest to obojętne:
 
 
 
 
Teraz pora na wykonanie koperty na sztućce. Papier kładę krótszym brzegiem poziomo. Dziurkuję za pomocą przycisku, biguję TYLKO linię pionową, łuku nie biguję:
 
 
 
 
Następnie przy użyciu tablicy do bigowania zaznaczam dodatkowe linie. Od góry koperty (zaokrąglona część) biguję pierwszą szeroką część oraz ostatnią, czyli wąską na odległość 1cal. Środkowej części nie bigujemy:
 
 
 
Teraz kolej na dno koperty. Bigujemy na całej szerokości na odległość 1/2 cala:
 
 
 
Następnie odcinamy zbędne części, tworząc skrzydełka służące dalej do sklejenia koperty:
 
 
 
Teraz pora na sklejenie pudełka i koperty ;-) Prezentują się o tak:
 
 
 
Ostatnim szlifem jest udekorowanie naszych komunijnych dodatków. Ja postanowiłam wykonać trzy wersje kolorystyczne: dla dziewczynki, dla chłopca oraz unisex. Wy możecie oczywiście puścić wodze fantazji i wybrać kolory jakie tylko Wam się podobają. Jeśli użyjecie tego kursu, nie zapomnijcie podlinkować do naszego bloga :-)
 
 
 
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do tworzenia własnych dodatków :-)
Justyna
 
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017

Użyte w projekcie

pixel