Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Księżycowa ozdoba

2020-09-17
Księżycowa ozdoba

Dzień dobry!
Dziś zapraszamy na gościnny wpis Magdy z Papierowego Pokoju!

Przygotowałam kurs na wykonanie księżycowej ozdoby, która może być dekoracją kącika craftowego lub upominkiem. Ozdobę wykonałam na bazie w kształcie księżyca o wielkości 25 cm, wykonanej z płyty MDF.
Mój księżyc na nieregularną fakturę, podobnie jak prawdziwy, podkreśloną kolorami, preparatami i różnymi materiałami.

Pracę rozpoczęłam od przygotowania bazy - front oraz boki pokryłam lekko białym gesso, ale nie jest to konieczne. Jeśli kładziemy kilka warstw preparatów, pierwsza warstwa nie będzie widoczna.

Nieregularną fakturę wykonałam przez naklejenie (z pomocą gel medium) skrawków wstążek i koronek różnej szerokości oraz ścinków papieru. Warstwy muszą wyschnąć.


Koronki i papier pokryłam nieregularnie pastą strukturalną. Można użyć także np mikrokulek lub kulek 3D Pentart, dla urozmaicenia tła.
Czas na najprzyjemniejszą część pracy, nakładanie koloru. Kolor dobrałam do zdjęć, jakich użyłam w projekcie. Postawiłam na odcienie złota, miedzi, brązu i niebieskiego.
Użyłam akwarelowych farb Ecoline (kilku odcieni niebieskiego, sepii i metalicznej złotej) oraz akwareli w kostce Gansai Tambi (nr 66, 67, 47, cudowne metaliczne 95, 91, 90). Farby najpierw rozprowadziłam na paletce i mocno rozwodniłam. Kolor nakładałam z paletki kolejno i w niewielkich ilościach. (Nadmiar farby lub wody można zawsze zdjąć chusteczką).


W pracy przydadzą się pędzle z włosiem (np Ranger, Renesans), pędzle gąbkowe i szpachelka.

Część farb ma wspaniałe metaliczne odcienie, którymi pomalowałam także tekturki (Scrapiniec). Dodatki - tekturki, naklejki, ozdoby metalowe i drewniane (Prima) najpierw ułożyłam, później nakleiłam wokół zdjęć.
Każda z nich jest podklejona dystansami, jest więc mocno przestrzennie.
Miłego tworzenia!
Magda

autor:
papierowy pokój
FB: https://www.facebook.com/papierowypokoj


Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Użyte w projekcie

pixel