Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kwiaty z papieru Canson

2017-09-26
Kwiaty z papieru Canson
Hej, hej!
 
Nadeszła pora na mój ostatni wpis na blogu. Dziś mój ostatni kurs...
Przez ostatnie pół roku miałam ogromną przyjemność tworzyć dla Was i mam cichą nadzieję, że chociaż odrobinę kogoś zainspirowałam swoimi pracami ;-) To był dla mnie wspaniały czas i jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogłam należeć do cudownego Stryszkowego DT :-)
Na pożegnanie przygotowałam dla Was kurs na kwiaty z mojego ukochanego papieru CANSON. Ja osobiście używam zarówno papieru Canson Mi-Teintes ("ma on najwyższą zawartość bawełny (ponad 50%) dostępną na rynku i łączy w sobie odporność mechaniczną z wyjątkowo atrakcyjną w dotyku fakturą"), jak również Canson Iris Vivaldi. Zarówno jeden jak i drugi nadają się idealnie do robienia kwiatów. Wycięte z nich kwiaty można łatwo formować na mokro i tuszować, po wyschnięciu utrzymują kształt, który im nadamy i są odporne na światło, co w przypadku naszych prac jest niezwykle ważne :-) Do tego mają całą masę zachwycających odcieni ;-)
 
Pora na kursik ;-)
 

Gotowe kwiaty z papieru Canson
 
Co nam będzie potrzebne?
 
1) Z papieru Canson wycinamy wybrane przez nas wzory kwiatów (ja użyłam czterech wzorów, ale możliwości są nieograniczone):
 
Pierwszy wzór kwiatów wyciętych z papieru
 
Drugi wzór kwiatów wyciętych z papieru
 
Trzeci wzór kwiatów wyciętych z papieru
 
Czwarty wzór kwiatów wyciętych z papieru

 
2) Moczymy kwiaty (wystarczy dosłownie zanurzyć w wodzie i od razu wyjąć) i rozkładamy na ręcznikach papierowych do lekkiego przesuszenia (około 5 minut). Drugi sposób, to moczenie pojedynczych elementów i lekkie wygniecenie ich między dwoma warstwami ręcznika:
 
Wycięte płatki kwiatów
 
Gotowe płatki kwiatów z papieru
 
FORMUJEMY KWIATY
3) Wzór numer 1 - przykładamy dłutko w miejscu płatka i dociskamy do maty. Postępujemy tak ze wszystkimi płatkami, a na końcu naciskamy jeszcze środek kwiatka tak, żeby płatki złożyły się odrobinę do środka. Odkładamy kwiaty do całkowitego wysuszenia (niecierpliwi mogą użyć nagrzewnicy :-P). Sklejamy kwiaty (ja sklejam klejem Magik) tak, by płatki układały się naprzemiennie:
 

Formowanie kwiatów z papieru dłutkiem
 
Uformowany płatek
 
Uformowane kwiaty z papieru
 
Uformowane i złożone kwiaty z papieru
 
4) Wzór numer 2, 3 i 4 - dłutko przykładamy do końcówki płatka i przejeżdżamy w linii prostej w kierunku środka (powtarzamy przy wszystkich płatkach). Odwracamy kwiatek na drugą stronę i dociskamy środek kwiatka tak jak przy wzorze nr 1. Tu płatki też wyginają się ku środkowi, jednak efekt końcowy jest zupełnie inny ;-) Odkładamy kwiaty do całkowitego wysuszenia. Sklejamy, tak jak we wzorze nr 1 (płatki naprzemian):
 
Wzór nr 2
Formowanie drugiego wzoru
 
Uformowany płatek kwiatu
 
Płatek z papieru
 
Płatki
 
Wzór nr 3
Płatki do kwiatów
 
Wzór nr 4

Płatki z papieru Canson
 
Sklejone wzory nr: 2, 3 i 4
Złożone płatki kwiatów storczyka
 
5) Wklejamy wybrane przez nas pręciki (tutaj używam kleju na gorąco):
 
Gotowe kwiaty z papieru canson z srodki
 
Tak prezentuje się moja mała kolorowa kolekcja:
 
Aranżacja z kwiatami canson
 
Kwiaty z papieru canson w różnych kolorach
 
Gotowe kwiaty z papieru
 
Kwiaty papierowe
 
Ja zaprezentowałam tu wersję kwiatów jednokolorowych. Dla uzyskania różnych odcieni używam zawsze tuszy pigmentowych lub kredowych. Najpierw tuszuję kwiaty (gąbeczką) a później moczę. W kolejnych krokach tak jak w kursie :-)
Zachęcam Was do tworzenia własnych papierowych kwiatów - to naprawdę nie jest trudne a daję mnóstwo radości i ogromną satysfakcję ;-)
 
Pozdrawiam gorąco i zachęcam do zaglądania na bloga Na Strychu oraz na zakupy do sklepiku :-*
 
Justyna Bizoń
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017

Użyte w projekcie

pixel