Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Layout z gałązkami

2020-07-01
Layout z gałązkami

Witajcie!
Z ogromną przyjemnością przedstawiam Wam moją gościnną inspirację. Mam na imię Magdalena, w sieci natomiast publikuję swoje prace jako Quaterliszka.
Często sięgam po naturalne elementy. Zazwyczaj z każdego spaceru wracam z torbą wypchaną gałęziami, piórkami, liśćmi. Tym razem postanowiłam wykorzystać je na płótnie. Wybrałam po raz pierwszy format 30/30 cm i pozwoliłam swojej wyobraźni działać.Płótno przygotowałam przy użyciu białego gesso. Następnie nałożyłam szpachelką pastę strukturalną. Tym razem nie sięgnęłam po żaden szablon. Po prostu nakładałam ją nieregularnie w dolnej połowie płótna, długimi pociągnięciami szpachelki.Górną natomiast pomalowałam farbą akrylową w kolorze brązowym i przykleiłam fragment arkusza papieru postarzając go wcześniej nożyczkami.Kiedy pasty wyschły, pomalowałam dół płótna tą samą farbą, dodając akcenty mgiełkami - czarną i brązową.

 


Następnie przeszłam do układania kompozycji z gałęzi i wyciętych z papieru liści i kwiatów, tworząc w ten sposób oprawę do zdjęcia.Jeśli widzieliście kiedyś moje prace wiecie, że nie brakuje w nich dodatków :) Tym razem nie mogło być inaczej. Uzupełniłam kompozycję wycinankami, drobnymi kwiatami z foamiranu i odlewami z żywicy, które pomalowałam przy użyciu farb metalicznych.Znalazłam też jakiś stary kolczyk z piórkiem, który stał się ciekawym akcentem. Jeszcze odrobina brokatu w kilku miejscach, kilka chlapnięć złotą farbą i gotowe. Mam nadzieję, że ten projekt przypadnie Wam do gustu!


Uściski,
Quaterliszka

autor: Quaterliszka

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Użyte w projekcie

pixel