Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mediowa kartka ślubna krok po kroku

2017-09-19
Mediowa kartka ślubna krok po kroku

Gotowa kartka ślubna scrapbooking
 
Dziś przygotowałam dla Was kartkę ślubną dość mocno zmediowaną. Wykorzystałam proste, podstawowe media i zobaczycie, że taką kartkę jest w stanie wykonać każdy, nawet początkujący "nowicjusz" zainteresowany mediowaniem. Na początek potrzebna jest wstępna koncepcja kolorystyczna i jakiś główny, mocniejszy akcent - w moim przypadku były to tekturki. Zaczęłam od przygotowania bazy (u mnie kwadratowa) i przycięcia papierów:
 

Baza do kartki
 
Jak widać, moja kartka będzie miała dwie warstwy papieru, dodatkowo pod drugą wstawiłam jeszcze nieco większy kawałek papieru bazowego tworzący dodatkową "ramkę".
 
Baza do kartki ślubnej
 
Bazę chwilowo odłożyłam, a zajęłam się tym mniejszym kwadratem. Przygotowałam sobie niedużą porcję pasty strukturalnej używając Multi-Tex Texture Powder (mieszając go z wodą) i nałożyłam szpatułką przez maskę. Podsuszyłam nagrzewnicą i suchą już powierzchnię pokryłam cienką warstwą przezroczystego gesso.
 
Nakładanie pasty strukturalnej
 
Nałożona pasta strukturalna
 
Jak widzicie, papier nieco się pofalował. Nie należy się tym przejmować, bo można go potem "naddać" i nieco wyprostować, a dodatkowo  pomoże przyklejenie go potem na bazę. Ja jednak zainspirowałam się tymi wygięciami :) i postanowiłam poszarpać  brzegi. Zrobiłam to nożyczkami, przeciągając   ostrzem po krawędzi papieru, w niektórych miejscach naciskając mocniej, aż powstały przedarcia (podobny efekt uzyskać można używając przyrządu do postarzania brzegów).
 
Postarzanie krawędzi kartki
 
Czas na kolor ;) Do mojej pracy wybrałam mgiełkę 13arts. Popsikałam nieco mgiełką, a potem wodą ,aby rozmyć kolor i uzyskać ciekawe zacieki. Po wysuszeniu nagrzewnicą zrobiłam tą samą mgiełką chlapania .
 
Mgiełka 13Arts
 
Pomalowałam nią także tekturki - (wcześniej zabezpieczone białym gesso)
 
 Gotowe elementy z wykrojników
 
Kiedy wyschły, przetarłam je pastą woskową. Najgrubszą warstwę nałożyłam na "młodą parę"
 
Elementy przetarte pastą woskową
 
Podkleiłam "parę" podwójną warstwą kosteczek dystansowych, a resztę tekturek przykleiłam tradycyjnie magikiem.
 
Użycie kosteczek dystansowych
 
Kartkę postanowiłam ozdobić kwiatami umieszczonymi na sizalu. Uwielbiam tą ozdobę, robi niesamowity efekt w każdej pracy. Sizal najpierw zwijam w dłoni w rodzaj "gniazdka", a następnie przyklejam na taśmę dwustronnie klejącą w dwóch - trzech miejscach.
Kwiaty po przyklejeniu lekko pociapałam białym gesso po brzegach. Na tym etapie także zrobiłam chlapania rozcieńczonym gesso - białym i czarnym.
 
Ozdabianie kartki kwiatami
 
Czegoś mi jeszcze w mojej pracy brakowało i postanowiłam dodać troszkę srebrnych mikrokulek. Robi się to przy pomocy dowolnego przezroczystego, matowego żelu  (np. gel medium). Nakładamy go jak farbę pędzelkiem dość grubo w miejscach, gdzie chcemy mieć kuleczki i tym samym mokrym  pędzlem "nabieramy" mikrokulki i rozsmarowujemy je w tym miejscach. Powtarzamy, aż do pożądanego efektu.
 
Ozdabianie kartki mikrokulkami
 
Praca  skończona:) Poniżej kilka zbliżeń na szczegóły. Zachęceni do mediowania? Prawda, że prościzna? :) Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy w Waszych scrapowych kącikach :)
 
Gotowa kartka z wykorzystaniem mediów
 
Kartka dla Państwa Młodych
 
Kartka na ślub
 
Kartka ozdobiona kwiatami
 
Kartka ślubna z wykorzystaniem mediów
 
Kartka scrapbooking na ślub

To moja ostatnia inspiracja dla Was na tym blogu,więc serdecznie Was pozdrawiam ostatni raz, życząc wielu wspaniałych prac i doświadczeń :)
 
 

 

Poniżej znaleźć można linki do serii, gdzie znajdują się m.in. wykrojniki, stemple, kwiaty, szablony (i inne), 
które pozwolą stworzyć niepowtarzalne ślubne projekty!

Ślub i wesele <

Miłość i przyjaźń <

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017

Użyte w projekcie

pixel