Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Okrągła kartka wielkanocna

2021-03-21
Okrągła kartka wielkanocna

Witajcie ponownie,
Znów mam przyjemność Was inspirować z tego miejsca. Na dzisiejsze spotkanie przygotowałam kartkę wielkanocną w nietypowej okrągłej formie.
Swoją pracę zaczynam od przygotowania bazy koła o średnicy 14cm. Następnie wybieram arkusze do oklejenia z kolekcji Piątek Trzynastego - Forest tea party.

Na pierwszą warstwę użyłam arkusz 01, z którego wycinam koło o średnicy takiej samej jak baza, czyli 14cm.

Kolejno z arkuszy 03 i 06 wycinam za pomocą wykrojników z przeszyciami i maszynki, dwa koła różniące się średnicą 1cm. Wszystkie warstwy przyklejam na bazę klejem Magic, dodatkowo drugą i trzecią podklejam kosteczkami dystansowymi dla uzyskania przestrzeni.

Podstawę mam gotową, więc teraz czas na układanie kompozycji. Na początek potrzebne mi będą koronki bawełniane w kolorze ecru i białym, kawałek taśmy plecionej ze sznurka jutowego oraz sizal ecru.

Dodatkowo wybrałam tekturkę - wianek wielkanocny, który najpierw maluję delikatnie białą farbą akrylową, a następnie przyklejam na kompozycję.

Teraz czas na to co bardzo lubię, czyli wycinanie gotowych elementów. Wszystkie potrzebne do mojej kartki znalazłam na odwrocie okładki kolekcji Forest tea party P13. Następnie wycinam w maszynce Big shot plus kilka listków z wykrojników. Całą kompozycję podklejam pistoletem z klejem na gorąco, co daje efekt 3d, natomiast wyciętego królika „podnoszę” na kilku kosteczkach piankowych.

W ten oto sposób mam już kartkę prawie gotową, jeszcze tylko dodam kilka drobiazgów. Jednym z nich są papierowe kwiatuszki Sweethearty w dwóch rozmiarach i
odcieniach różu oraz ecru. Przyklejam je klejem na gorąco obok mojego króliczka.

Kwiatki przyklejone, więc czas na trik, który stosuję ostatnio w wielu moich pracach, a mianowicie – chlapania. Używam tutaj białej farby akrylowej i złotej farby metalicznej Deco Art. Nakładam na pędzelek troszkę wody i farbki, a następnie „strzelam” palcem z włosia, przez co tworzą się delikatne kropeczki.

Na koniec dodaję kilka kryształków samoprzylepnych z DP craftu w kolorze ecru, sznurek i wstążkę materiałową, z której robię pętelkę i naklejam z tyłu kartki. W ten sposób może być ona również zawieszką. Ostatnim elementem jest napis Alleluja, który wycinam wykrojnikiem i przyklejam klejem ponad kwiatkami.

W taki oto sposób kartka wielkanocna na bazie koła jest gotowa. Wystarczy wkleić życzenia, zapakować i można wysyłać.

Bardzo Wam dziękuję za uwagę. Pozdrawiam serdecznie,
Angelika – Angelove scrapki

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Użyte w projekcie

pixel