Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opakowanie na herbatę

2017-04-28
Opakowanie na herbatę
Hej, hej.
Przybywam do Was z kolejnym kursem. Tym razem jest to opakowanie na herbatę w saszetkach. Opakowanie jest nietypowe, bo wygląda trochę jak miniaturowy album harmonijkowy ;-)
Ja wykonałam swoje opakowania jako prezenty urodzinowe, jednak myślę, że jest to nietuzinkowy prezent na każdą okazję dla każdego miłośnika herbaty. Możecie np. wykonać podobne z okazji zbliżającego się Dnia Matki :-)
W swoim projekcie użyłam cudnych papierów z najnowszej kolekcji Galerii Papieru "W cieniu księżyca" oraz scrapek wyciętych przy użyciu wykrojników Fluffy Duffy.
 
Zapraszam serdecznie na kurs i ostrzegam - zdjęć jest sporo.
 
pudełko handmade na herbate
 
1) Krok pierwszy, to przygotowanie dwóch kawałków papieru o wymiarach podanych na zdjęciu. Ja wycięłam je z mojego ulubionego papieru Canson. Pierwszy pasek, to baza naszego opakowania, z drugiego natomiast wykonamy harmonijkę:
 
projekt pudełka z papieru
 
2) Krok drugi, to bigowanie papieru pod bazę. Wykonujemy to w następujących odstępach (dla ułatwienia w nawiasie podany numer rowka, ja mam ponumerowanie rowki na bigownicy, co ułatwia mi pracę):        3 1/2" (27) -> 5 1/16" (41) -> 6 1/2" (68) -> 10 1/8" (82) - > koniec
 
bigowanie papieru
 
3) Kolejny krok, to bigowanie harmonijki. Odstępy: 1/8" (2) -> 7/8" (6) -> 1 1/8" (10) -> 1 1/2" (12) -> 2" (16) -> 2 1/2" (20) -> 2 7/8" (22) -> 3 1/8" (26) -> 3 7/8" (30) -> 4" (32) -> 4 1/2" (36) -> 5" (40) -> 5 1/8" (42) -> 5 7/8" (46) -> koniec
 
bigowanie harmonijki z papieru
 
4) Krok czwarty to zaginanie bazy oraz harmonijki. W bazie zaginamy wszystko do środka w harmonijce w następujący sposób:
 
harmonijka z papieru
 
5) Sklejamy harmonijkę. Po sklejeniu każdego skrzydełka przejeżdżam po nim kością introligatorską:
 
mocny klej magic
 
harmonijka
 
6) Krok szósty, to wykonanie kieszonek na saszetki herbaty, ja wykonuję je za pomocą tablicy WeR Memory Keepers Pillow Box Punch Board. Pierwszy etap, to wycięcie pięciu kawałków papieru wg podanych wymiarów. Postępujemy wg instrukcji tworzenia pudełka pillow z tym, że zaokrąglenie wykonujemy tylko na jednym boku:
 
tablica WeR Memory Keepers Pillow Box Punch Board
 
tablica do tworzenia pudełek
 
7) Docinamy skrzydełka służące do sklejenia kieszonek i sklejamy je:
 
kieszonki z papieru
 
opakowania na herbatę z papieru
 
8) Krok kolejny, to wklejenie kieszonek do harmonijki. Smarujemy klejem tylko z jednej strony:
 
papier do scrapbookingu galeria papieru
 
harmonijka
 
9) Następnie przyklejamy do bazy opakowania kawałki wstążki służącej do zawiązania opakowania, przygotowujemy dekoracje (scrapki poziomek potraktowałam tuszem i embossingiem na gorąco) i oklejamy bazę:
 
Wykrojnik Fluffy Duffy Strawberry truskawka listki
 
elementy z wykrojnika
 
10) Wklejamy harmonijkę z kieszonkami do bazy:
 
opakowanie na herbatę
 
11) Dekorujemy opakowanie. Ja przecięłam scrapek na połowę, ponieważ był ciut za krótki i dalsze dekoracje zasłoniłyby cudne poziomki ;-)
 
pudełko na herbatę
 
12) Gotowe opakowania prezentują się tak:
 
pudełko prezentowe na herbatę
 
opakowanie z papieru na herbatę
 
pudełko handmade

pudełko DIY

 

Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was ilością zdjęć, chciałam, żeby wszystko było jasne i przejrzyste. Jeśli jednak czegoś nie wiecie - pytajcie śmiało ;-)

Pozdrawiam serdecznie!

 

Justyna Bizoń

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017

Użyte w projekcie

pixel