Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Płyn maskujący i akwarelowe tła

2017-06-06
Płyn maskujący i akwarelowe tła
Witajcie,
Dziś mam dla Was pogodną, letnią w klimacie kartkę, wykonaną przy użyciu stempli i akwareli:
 
kartka z podziękowaniem handmade
 
Kolorowanie tła (oraz jak się później okaże, również odbitek) jest o wiele prostsze, gdy skorzystacie z genialnego preparatu, którego ja używam od dawna - płynu do maskowania. Na Strychu jest dostępny w kilku wersjach - ja uwielbiam płyn w pisaku, firmy Molotow. Jego użycie jest niezwykle proste:
Najpierw jasnym wodnym tuszem odbijamy stemple, które później będziemy kolorować.
 
tusz distress
 
Następnie chwilę potrząsamy pisakiem, by dokładnie wymieszać zawartość i zamalowujemy jak najstaranniej odbity motyw. Kiedy płyn całkowicie wyschnie (to ważne!) możemy kolorować tło - i możemy być spokojni, że zasłonięty motyw pozostanie biały, niezamalowany - co pozwoli na użycie jasnych, transparentnych farb przy jego w kolorowaniu.
 

malowanie akwarelami na papierze
 
Kiedy farba, której użyliśmy do tła wyschnie, ścieramy warstwę płynu maskującego - zwyczajnie pocieramy palcem, a płyn się zroluje z papieru.
 
wycieranie płynu maskującego
 
Zostało tylko pokolorowanie odbitego motywu. Ja, jak widać, w trakcie tego etapu po raz kolejny użyłam płynu maskującego - by ułatwić sobie pokrycie farba odbitki misia i nie zamalować bukietu, który trzyma w łapkach.
 
molotow maskujący
 
I kartka gotowa! Wystarczyło tylko nakleić obrazek na bazę i dodać napis (który wycięłam dwukrotnie, raz z białego kartonu i raz z pomalowanego tym samą różową farbą, co kwiaty na odbitce i nakleiłam jeden na drugi z lekkim przesunięciem).
 

wykrojnik dziękuję

 

wykrojnik rosy owl

 
Pozdrawiam,
ushii
 
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Użyte w projekcie

pixel