Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ramka z washpapy (lub tkaniny)

2018-09-24
Ramka z washpapy (lub tkaniny)
Witajcie Moi Mili :)

Miałam się z Wam podzielić dziś bardzo jesiennym projektem, ale słońce i aparat nie chciały ze sobą współpracować, więc pokażę go Wam niebawem, dziś za to coś, co jest, hmm, odrobinkę już zimowe jakby? Ale tylko troszkę, myślę, że pasuje na każda porę roku :) I bardzo proste i szybkie do wykonania: pomysł przyszedł mi do głowy, gdy dowiedziałam się, że następnego dnia będę miała okazję do miłego spotkania, więc nie zwlekając przystąpiłam do realizacji i w kilka chwil była gotowa - ramka na zdjęcie:Co w niej takiego ciekawego? Ano to, że jest mięciutka i puchata, więc doskonale pasuje jako baza pod np dziecięcą ozdobę pokoju, tak jak ja to zrobiłam. Ja do wykończenia ramki użyłam washpapy, super sprawdziłaby się też ładna tkanina.

A oto jak uzyskałam ten efekt:

By przygotować ramkę o wymiarach 15x15cm na zdjęcie 10x10cm najpierw wycięłam z washpapapy kwadrat ok 18x18cm. I gdybyście się zastanawiali czy washpapapa dogaduje się z tuszami Distress Oxide - to już nie musicie :D Tak, i bardzo fajnie to wychodzi, blenduje się jak marzenie, z maskami tez jak widać dają radę:Następnie na środku wycinamy otwór przez który będzie widoczne zdjęcie:Przygotowujemy kawałek tekturki o wymiarach 15x15cm, wyznaczamy środek i wycinamy taki sam otwór (ja zaznaczyłam sobie dokładne umiejscowienie wyciętym wcześniej kółkiem z washpapy, dzięki czemu wiedziałam gdzie dokładnie przyłożyć wykrojnik):Teraz zadbamy o puchatość ramki - na tekturce naklejamy niezbyt grubą ocieplinę (albo np filc) i starannie ją przycinamy przy krawędziach, tak by na nie nie nachodziła, mniej więcej 0,5cm od brzegu.

Na warstwę ociepliny naklejamy nasz kawałek washpapy, pilnując by krawędzie obu otworów dokładnie się ze sobą zeszły. Bigujemy washpapę kostką przy krawędziach, zaginamy jej brzegi do tyłu i podklejamy. I przód gotowy! Można jeszcze oczywiście dodatkowo go ozdobić, np przeszyciami wzdłuż wszystkich krawędzi...Teraz zostało przygotowanie tyłu ramki - najpierw przygotowałam ozdobne tło do ramki. W tym celu odrysowałam na papierze scrapowym wykrojnik, którym wycinałam otwór na zdjęcie i wycięłam go ręcznie - dzięki czemu jest odrobinę większy od otworu (można tez oczywiście użyć o rozmiar większego wykrojnika po prostu).Następnie przygotowujemy "plecki": z papieru scrapowego wycinamy kwadrat odrobinę mniejszy niż 15x15cm i dodatkowo usztywniamy go cienką tekturką. Składamy ze sobą przód i tył ramki i wyznaczamy miejsce, w którym należy nakleić tło ramki.Poza tym potrzebujemy jeszcze 3 wąskich (ok 1cm) pasków z tekturki. Przyklejamy je po bokach i pod kółkiem z papieru scrapowego - pozwolą na stworzyć "kieszonkę" na zdjęcie, by po wsunięciu do ramki znalazło się dokładnie tam gdzie chcemy.I pozostało tylko przykleić tył ramki do przodu - ważne, żeby posmarować tylko boki, tak jak widać to na poniższym zdjęciu:Brakuje jeszcze tylko podpórki - wycinamy z tektury trapez, oklejamy go ozdobnym papierem, bigujemy blisko górnej krawędzi i przyklejamy do tyłu ramki.I baza gotowa, można ozdabiać :)Ja użyłam między innymi wycinanek z ulubionych wykrojników gałązek i listków, pokolorowanych akwarelami, tuszami oraz markerami... plus oczywiście ozdób wyciętych ze skrapowych papierów - uwielbiam te gałązki z papierów Piątku 13 oraz Mintaya, czy Wy też? Oto jeszcze kilka zbliżeń na detale:

I jak podoba się Wam efekt końcowy?

Pozdrawiam,
Ushii

autor: ushii http://ushiilandia.blogspot.com/

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Użyte w projekcie

pixel