Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rodzaje markerów i pisaków

2018-01-10

Na rynku istnieje ogromna oferta markerów i pisaków. Który z nich będzie idealny dla Ciebie?

 

Cienkopisy

Cienkopisy są jednym z podstawowych produktów rysowniczych. Cienkopisem możemy przygotować rysunek, uzupełnić odbitkę stempla.
Jeśli kolorujemy markerami alkoholowymi - wybierzmy cienkopis na bazie wody.
Kolorując mediami wodnymi - wybierzmy cienkopis na bazie alkoholu.

Jeśli używamy różnych technik - najlepsze będą cienkopisy Micron (Sakura) odporne na światło, media wodne i alkoholowe. Microny dostępne są w różnych kolorach i grubościach.

*

Markery wodne

Markery wodne są najczęściej wykorzystywane do kolorowania, malowania ale też do m.in. kaligrafii / ozdobnego pisania. Można je nakładać bezpośrednio na papier lub rozcieńczać (na papierze lub palecie) wodą. W Na Strychu oferujemy markery różnych rodzajów. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Art&Graphic Twin (Kuretake)

pisaki Kuretake Art&Graphic Twin

Art&Graphic Twin ma tusz na bazie wody, który bajecznie się miesza. Można je rozcieńczać (na papierze lub palecie) wodą. Mają dwie końcówki - jedną cienką, drugą wyjątkowo elastyczną o kształcie pędzelka. Końcówki oraz tusz dają duże pole do popisu - możemy nim po prostu kolorować ale możemy też uzyskać przepiękne akwarelkowe efekty. Art&Graphic Twin są też bardzo ciekawe do stemplowania. Więcej informacji i zdjęć na stronie produktów.

elastyczna końcówka pędzelkowa Art&Graphic Twin

*

Clean Color Real Brush (Kuretake)

Clean Color Real Brush to pisak z prawdziwą pędzelkową końcówką (nie jest to końcówka o kształcie pędzelka ale pędzelek z włosia syntetycznego). Do kolorowania, rysowania linii o różnej grubości, w tym bardzo cieniutkich, kaligrafii itp. Wypełniony jest tym samym medium co Art&Graphic Twin.

*

Ecoline Brushpen (Talens)

markery Ecoline

Ecoline Brushpen są napełnione skoncentrowaną farbą akwarelową (tą samą co w słoiczkach). Wygodna pędzelkowa końcówka pozwala na wygodne kolorowanie i oszałamiające efekty kaligraficzne. Markery Ecoline można uzupełniać farbą ze słoiczków (Ecoline). Końcówka pisaków jest obustronna - jeśli zniszczymy jeden koniec - możemy filc obrócić i pisać/kolorować dalej.

*

Brushmarker PRO (Karin)

Polskie pisaki wodne z elastyczną końcówką w kształcie pędzelka będą odpowiednie do kolorowania i kaligrafii. Nie zmieniają intensywności barwy aż do ostatniej kropli. Są dwukrotnie bardziej wydajne od tradycyjnych markerów filtrowych.

 

*

Koi Brush (Sakura)

Wygodny pisak z końcówką w kształcie pędzelka, wypełniony tuszem na bazie wody. Dzięki "pędzelkowej" końcówce namalujesz linie o różnych grubościach.

*

Markery alkoholowe:

Alkoholowe barwnikowe

Promarker (Winsor&Newton)

 Trwały, nietoksyczny, na bazie alkoholu. Wyposażony w dwie końcówki, jedną szeroką (5mm) o dużej powierzchni wypełnienia, drugą o średnicy 0,5mm, do uzyskania cieńszych i precyzyjniejszych linii. Transparentne tusze mogą być warstwowane i mieszane. Można go używać na papierze, kalce, folii, szkle, drewnie, metalu, ceramice, plastiku itp.

Markery alkoholowe Promarker Winsor&Newton
*

Brushmarker (Winsor&Newton)

Od Promarkerów różni je końcówka pędzelkowa zamiast szerokiej ściętej.

Markery alkoholowe Brushmarker Winsor&Newton

*

Alkoholowe pigmentowe Pigment Marker (Winsor&Newton)

Markery alkoholowe pigmentowe PigmentMarker Winsor&Newton

Rewolucja na rynku markerów alkoholowych! Markery alkoholowe pigmentowe są wyjątkowe! Maluje się nimi jak farbami. Markery pigmentowe na bazie alkoholu zapewniają 100 lat odporności na światło. Z pomocą pierwszego na świecie białego blendera (sprzedawany oddzielnie) uzyskasz jaśniejsze tony. Należy używać ich na specjalnym papierze lub na powierzchni pokrytej gesso.

 

Gelpeny

Pisaki żelowe są fantastycznym dodatkiem do rysunków (np. detale, które nadają pracy charakteru) i odbitek stempli. Możemy nimi pisać na co dzień (np. w kalendarzu, bullet journal) lub na specjalne okazje - na kartkach, scrapach itp. Są tak wszechstronne i jest ich tyle rodzajów, że warto się choć w kilka zaopatrzyć. Oto wybrane rodzaje:

Gelly Roll Moonlight - pięknie widoczne nawet na czarnym papierze!

Gelly Roll Moonlight

Gelpeny metaliczne - Gelly Roll Metallic:

metaliczne pisaki Gelly Roll Metallic

Gelly Roll Glaze - transparentne, błyszczące i dające lekki wypukły efekt

Gelly Roll Glaze

Gelly Roll Souffle - piękne odcienie pastelowe, które widać nawet na czarnych papierach - tusz tych pisaków jest bardzo kryjący i daje lekko wypukły efekt.

Gelly Roll Souffle

 

*

Markery akrylowe

One4All (Molotow)

Tymi markerami można pisać po przedmiotach skórzanych, plastiku, metalu itp. Markery świetnie nadadzą się do ozdabiania notesów, pojemników, ramek, ozdób i całej masy innych projektów! Seria One4All opiera się na przełomowej hydrydowej farbie akrylowej, która jest odporna na promienie UV i można ją rozcieńczać wodą lub acetonem. Zawór Flowmaster i opatentowana technologia kapilarna zapewniają aktywną kontrolę przepływu farby. Jak zapewnia producent: "wszystkie te cechy sprawiają, że seria one4all to gwiazda w obszarze sztuki i projektowania". Markery akrylowe wprowadziliśmy w różnych kolorach i o różnych końcówkach (od 1mm do 15mm).

markery akrylowe Molotow One 4 All

*

Markery olejowe

Pen-Touch (Sakura)

Pisak z wyjątkowym tuszem, który po wyschnięciu jest wodoodporny i permanentny na takich powierzchniach jak papier, szkło, drewno, porcelana, plastik, metal.  Tusz nieblaknący, wolny od ksylenu, o delikatnym zapachu.

Sakura Pen Touch

 

*

Liquid Chrome (Molotow)
Pisaki metaliczne znajdziecie w pisakach olejowych oraz gelpenach ale Liquid Chrome (Molotow) to inna kategoria - to pisak lustrzany! Można nim pisać po szkle, plastiku, folii itp.

Molotow Liquid Chrome

 

*

Przykłady innych markerów

Fude ball (Ranger Ink) - po wyschnięciu jest wodoodporny, nie blaknie. Można nim pisać np. na farbach akrylowych.

pisaki Fude Ball

*

Masking Liquid Pen to pisaki wypełnione specjalna gumą maskującą, dzięki której uzyskamy wyjątkowe efekty.

guma maskująca w markerze

*

Pocket Brush Pentel - BrushPen kieszonkowy GFKP - pisak z prawdziwym pędzelkiem z wspaniałej jakości tuszem. Pięknie się rozprowadza, po wyschnięciu jest odporny na wodę i tusze alkoholowe. Możemy nim wykonać cieniutkie i grube linie. Można nim kaligrafować. Wspaniały produkt z wymiennymi nabojami!

BrushPen Pentel GFKP

*

Przykładowe pisaki do kaligrafii

Bimoji (Kuretake) dostępne są w pięciu rozmiarach (w tym pędzelek z prawdziwym włosiem). Tusz, którym są wypełnione Bimoji, jest odporny na media wodne i alkoholowe. Kuretake Brush Pen Bimoji to wygodna i ergonomiczna obudowa oraz pędzelek który pod wpływem nacisku zwiększa lub zmniejsza grubość linii tworząc zwężenia charakterystyczne dla japońskiego pisma.

ZIG CALLIGRAPHY (Kuretake) - końcówki (2 mm i 3,5 mm) są płasko ścięte, co daje szeroką gamę możliwości.

pisaki do kaligrafii

 

Więcej produktów w dziale pisaków i markerów!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Użyte w projekcie

pixel