Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Świąteczna szkatułka

2020-10-28
Świąteczna szkatułka

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałam podziękować za zaproszenie, niezmiernie mi miło gościć dzisiaj na stryszkowym blogu!

Przygotowałam drewnianą szkatułkę zrobioną już w klimacie świątecznym z przepięknych papierów Piątek Trzynastego - The FourSeasons– Winter. Jako bazę użyłam drewnianą kasetkę na CD, w której można umieścić świąteczne życzenia, bądź drobny upominek.

A więc do dzieła. Na początek wycinam dwa kwadraty wielkości szkatułki, zostawiając ramkę 2mm. Kolejny o 1cm mniejszy od bazy i najmniejszy z 0,5cm ramką. Wycinam elementy z arkusza i przygotowuję potrzebne dodatki: sizal ecru, wstążkę jutową oraz wianek zimowy i listki z wykrojnika Rosy Owl.

Dodatkowo do dekoracji robię filcową poinsecję. Tutaj potrzebny mi maszynka do wykrojników, filc wełniany w dwóch kolorach i oczywiście wykrojnik poinsecji. Ja mam sizzix’a starszą wersję, natomiast można użyć innego np od Nellie's Choice.

Wyciętą poinsecję ecru składam używając jedynie na środku kropli kleju na gorąco i dociskam mocno dłutkiem kulkowym w tym miejscu. Na koniec przyklejam pręciki do kwiatów i gotowe. Płatki bordowej poinsecji odcinam i użyję do dekoracji wianka.

Brzegi wycięte elementów  tła postarzam delikatnie nożyczkami i przyklejam na kasetkę, z tym że drugą warstwę podklejam taśmą piankową dla efektu 3D. Następnie przyklejam sizal i wianuszki centralnie w tle i ozdabiam wyciętymi elementami z arkusza. Dodatkowo przyklejam pociętą wstążkę jutową i elementy bordowej poinsecji.

Na gotową kompozycję przyklejam klejem na gorąco przygotowaną poinsecję.

Kolejnym nieodłącznym elementem w moich pracach są chlapania, do których używam białej farby kredowej Pentart oraz farby metalicznej Dazzling Metallics. Jeszcze kilka kropelek perełek w płynie NUVO  dla efektu bardziej śnieżnego.

Na koniec daję sznurek, napis świąteczny ze Scrapińca i drewnianą kropeczkę.

Takim oto sposobem moja drewniana świąteczna szkatułka jest gotowa.

Pozdrawiam serdecznie,

Angelika

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Użyte w projekcie

pixel