Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Triple Easel Card czyli potrójna kartka sztalugowa

2017-07-25
Triple Easel Card czyli potrójna kartka sztalugowa
Hej, hej.

Dziś moja kolej na kursik dla Was. Długo myślałam co przygotować i tak mi wpadło do głowy, że kartka w formie Easel będzie w sam raz ;-) Nie jest to jednak zwykła kartka tego typu, lecz 3w1 :-) Można oczywiście zrobić podwójną, czy nawet poczwórną, kwestia tego co chcemy na niej umieścić. Jeśli mają to być zdjęcia plus życzenia można spokojnie zaszaleć z ilością części (pamiętając o tym, że większa ilość zajmuje więcej miejsca do postawienia) ;-)
 
 
1) Wycinamy arkusze papieru kraftowego pod bazy naszej kartki wg wymiarów podanych na zdjęciu. Dłuższą cześć bigujemy na połowę:
 
 
2) Wycinamy podstawy kartki, układając wykrojnik jak na zdjęciu (wielkości elementów opisane poniżej). Następnie wycinamy z arkusza kwadratowego (nie złożonego) pojedyncze koło z falbanką (wykrojnik znajdziesz tutaj: klik). Ja dodatkowo po wycięciu elementów wygładzam ich brzegi kością do bigowania:
 
elementy wycięte wykrojnikiem Sizzix Framelits Circles scallop
 
3) Układamy elementy baz na bigownicy w sposób jak na fotce, bigujemy w podanych odległościach i zaginamy:
 
bigowanie elementów kartki
 
bigowanie kartki na bigownicy
 
bigowanie papieru
 
bigowanie elementów kartki
 
4) Smarujemy klejem Magic zagięte elementy i naklejamy na nie pojedyncze koła z falbanką, które wcześniej wycięliśmy:
 
klej Magic
 
elementy sklejone klejem magic
 
elementy kartki z wykojników
 
5) Przygotowujemy koła z falbanką wycięte z papieru scrapowego. Każde z nich jest o rozmiar mniejsze od koła bazowego. Naklejamy elementy na nasze bazy:
 
papier do scrapbookingu
 
6) Wyznaczamy sobie punkty na bazach wg których będziemy ją sklejać. Trzeba to zrobić tak, by po sklejeniu baza tworzyła linię prostą. To co napisałam może wydawać się skomplikowane, ale jest naprawdę bardzo proste i wszystko wyjdzie "w praniu" ;-) Ja zaznaczam sobie punkty połączeń ołówkiem (tu zaznaczyłam Wam strzałkami) :
 
łączenie kartki sztalugowej
 
7) Teraz wyznaczamy linię na ŚREDNIEJ bazie do której będziemy doklejać MAŁĄ. Linia ta znajduje się pomiędzy czwartymi falbankami od środkowej (w lewo i prawo). W przypadku innych wykrojników bazowych należy wyznaczyć tę linię tak, by dwie sąsiadujące bazy po złożeniu na płasko wchodziły w siebie bez komplikacji (drugie zdjęcie):
 
łączenie kartki handmade
 
kartka sztalugowa handmade
 
8) Smarujemy klejem (można obrócić "do góry nogami" i odrysować sobie miejsce pod klej) i naklejamy przy wyznaczonej linii pamiętając o zachowaniu symetrii. Z kolejną  DUŻĄ bazą postępujemy tak samo:
 
sklejanie elementów kartki klejem magic
 
kartka na ślub handmade
 
9) Tak prezentuje się sklejona baza z góry i dołu:
 
baza kartki handmade
 
papier craft
 
kartka sztalugowa z papieru
 
10) Teraz pora na ozdoby. Specjalnie do tego kursu przygotowałam dla Was digi stempelki: jeden z napisem, drugi z miejscem na życzenia. Możecie ich użyć lub zrobić własne dekoracje. Stempelki do pobrania tutaj :
  • Digi z napisem "Moc Życzeń"
  • Digi puste na życzenia
  • Obydwa digi w PDF
Dodatkowo na pierwszej bazie nakleiłam półperełkę, żeby się nie "kładła":
 
digi do kartek
 
11) Gotowa kartka prezentuje się tak:
 
kartka sztalugowa na prezent handmade
 
kartka na ślub
 
kartka z życzeniami DIY
 
ozdoby z wykrojników
 
Mam nadzieję, że przebrnęliście przez ten mój słowotok i, że zrozumieliście wszystko jak należy ;-) Zachęcam Was do zrobienia własnych Triple Easel Card i oczywiście do zakupów w Na Strychu :-)
 
Pozdrawiam serdecznie...
 
Justyna Bizoń
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Użyte w projekcie

pixel