Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Urocza kartka w kształcie tipi

2020-11-09
Urocza kartka w kształcie tipi

 Witam wszystkich.

kartka dla dziecka tipi

Na początek, chciałam napisać, że jest mi niezmiernie miło, iż mogłam stworzyć inspirację dla sklepu Na Strychu.

Bardzo dziękuję za zaproszenie. Wykorzystując tę sposobność, chciałam pokazać Wam, jak wykonać kartkę dla dziewczynki w kształcie tipi.

Pracę rozpoczęłam od wykonania bazy. Do tego celu wykorzystałam papier kraftowy (format A4). Wcześniej wykonałam sobie szablon w kształcie trapezu o wymiarach widocznych na zdjęciu. Szablon przyłożyłam dolną podstawą trapezu do krótszej krawędzi kartki i go obrysowałam. Nacięłam papier wzdłuż ramion trapezu aż do górnej podstawy. Samą górną podstawę zbigowałam. A następnie zagięłam papier i wycięłam trapez na drugiej warstwie papieru.

 

 

 Ten sam szablon wrysowałam na papier z kolekcji Mintay Homemade, aby stworzyć tło namiotu. Papiery z tej kolekcji mają teksturę imitującą tkaninę, więc idealnie się tu sprawdziły. Tym razem wycięłam kształt nieco poszerzony (ok. 10mm)wzdłuż ramion trapezu i nieco pomniejszony (4-5mm) na jego wysokości.

 Wykorzystując maszynę do szycia wykonałam przeszycia ściegiem zygzakowym. Po jednym z każdej strony wzdłuż ramion trapezu w odległości ok. 4-5mm od narysowanej linii,  a także idealnie w środku trapezu, od górnej podstawy ok. 8cm pionowo w dół. Wzdłuż górnej podstawy wykonałam szew ściegiem prostym. Niezakończone końce nitek przed ich odcięciem, na odwrocie trapezowego elementu, posmarowałam klejem Magicznym. Dzięki temu szwy nie będą się pruły. 

 W środkowej części mojego trapezowego tła, na odcinku od dolnej podstawy do miejsca, gdzie rozpoczyna się środkowy szew, wycięłam trójkąt o podstawie ok. 2cm. Krawędzie wykonanego wcięcia postrzępiłam nożyczkami, a następnie przy pomocy kości do bigowania wywinęłam do przodu.

 Na odwrocie trapezu wzdłuż wykonanych maszyną szwów, przykleiłam na klej Magiczny patyczki do szaszłyków, tak aby wszystkie 3 skrzyżowały się u góry. A następnie skrajne patyczki zakleiłam złożonym do tyłu nadmiarem papieru, zostawionym wcześniej.

Gotowe tło przykleiłam do bazy na klej Magiczny.

 Postanowiłam, że głównymi postaciami na mojej kartce będą króliczki, wykonane z użyciem wykrojników Marianne Design.
Bardzo lubię te wykrojniki, gdyż z jednego zestawu mogę stworzyć urocze zwierzątka w różnych pozycjach. W swojej pracy wykonałam króliczka stojącego, z balonikami w łapce i wykorzystałam do tego karton z szarym spodem. Drugiego króliczka (leżącego) wycięłam z jasno szarego arkusza papieru, małego bloczku kolekcji P13 Baby Joy. Z papierów tego samego bloczku zrobiłam też sukienkę, kokardkę oraz jeden balonik. Drugi balonik to papier z kolekcji P13 -Sunshine

Głowę króliczka stojącego ozdobiłam stokrotką wykonaną dziurkaczem DPCraft. Do stworzenia środka kwiatka wykorzystałam perełki w płynie. By króliczki były nieco ciekawsze, z łupinek powstałych przy temperowaniu czerwonej kredki, patyczkiem higienicznym wykonałam im rumieńce. Błysk w oku wykonałam białym pisakiem Gelly Roll. Wykorzystując wykrojniki, przygotowałam sobie także literki, chmurki (blok Happy Color) oraz girlandę (wykrojnik Thinlits-Lullaby, papier Craft o'clock Sleep&dream).

 Kolejnym etapem było stworzenie kwiatów z białego foamiranu. Środki moich kwiatów zrobiłam z pojedynczych perłowych pręcików w kolorze dziecięcego różu.
Na papierze (bloczek 15×20 Baby Joy ) imitującym drewno wydrukowałam napisy, z których wykonałam drogowskazy.

 Wszystkie elementy przykleiłam do mojego namiotu. Częściowo na klej Magiczny, ale głównie na taśmę piankową 3d, gdyż powierzchnia namiotu nie jest idealnie płaska.
Kwiatki przykleiłam wykorzystując klej na gorąco.
Miejsce skrzyżowania się patyczków owinęłam nićmi lnianymi, na koniec zawiązując nici na kokardkę. Kropelka kleju Magicznego zapobiegnie rozwiązaniu nici.

 Namiot jest gotowy.

 

Mam nadzieję, że kogoś z Was zainspirowałam.
Pozdrawiam serdecznie!  
Paulina

https://www.instagram.com/moje_pasje.paulina/

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Użyte w projekcie

pixel