Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wiosenny album z papierami P13

2021-03-22
Wiosenny album z papierami P13

Witam bardzo serdecznie.

Kiedy wiosny za oknem jak na lekarstwo, sama postanowiłam stworzyć ją sama w swojej pracowni. Dzięki pracy nad tym projektem, poczułam niemal jej zapach. Tak powstał albumik wiosenny.

 

 

Na początek przygotowuję materiały, które potrzebne będą do stworzenia albumu: papiery, kleje, płótno, papier bazowy, dodatki, narzędzia itp. Tym razem u mnie papier bazowy to papier eco kraft, ale odwrócony jakby na lewą jego stronę – tę jaśniejszą.


Baza mojego albumu będzie o rozmiarze 16/16 cm i grzbiecie szerokości 7 cm. Takie przygotowuje kawałki tektury introligatorskiej i oklejam je w wybrane płótno na podbiciu papierowym.

  


Po wewnętrznej stronie okładki zaraz na początku montuję wybrane wstążki, aby w późniejszym etapie pracy o nich nie zapomnieć. Album będzie wiązany na dwie wstążki w odcieniu kremu i zieleni. 


Tradycyjnie, jak zawsze u mnie, system hidden hinge powstaje również z płótna. Wymaga to troszkę pracy i dokładności, ale dzięki temu album będzie solidniejszy, a karty bardzo trwałe. 
 


Kolejnym krokiem jest oklejenie zewnętrznych okładek. Nie zawsze je oklejam, ale kiedy się na to decyduję, papier wybieram od razu na początku aby wystarczyło na całe okładki.
Przygotowuję również karty albumowe. W moim przypadku to cztery karty, które już złożone mają rozmiar 15,5/15,5 cm.
 

 
Tworzenie poszczególnych kart i ich ozdabianie to kolejny etap, na który poświęcam bardzo dużo czasu. Zawsze zależy mi na tym aby album pomieścił jak najwięcej zdjęć. Tak powstają klapki, kieszonki, belly bendy, książeczki, maty itp.

 

Kiedy karty już gotowe, wklejam je równo do swojego albumu i przygotowuję się do ozdabiania okładki. Wybieram elementy, które chciałabym umieścić na okładce i próbuję „na brudno” układać je w kompozycję. Bardzo przydatne okazało się u mnie radełko

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Użyte w projekcie

pixel