Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zimowa zawieszka

2020-10-07
Zimowa zawieszka
Witajcie!
Co prawda zaczęła się dopiero jesień a ja dziś przychodzę z pracą zimową, ale mam wrażenie, że u rękodzielników pory roku płyną szybciej.
Do zrobienie mojej pracy użyłam:
- tamborka 
- pasty śniegowej
- taśmy piankowejWycinam z papieru koło , które będzie tłem mojej pracy, a z innego wyrywam fragment i przyklejam go na piankęZ pomocą lekkiej masy do foremek wyciskam choinki, które maluję na zielono.Przy pomocy wyciętych elementów z kolekcji, wykrojnikowych choinkowych gałązek, tekturek i choinek z masy układam kompozycję.Quillingowe kwiaty zrobię z pasków 3 mm w kolorze wiśniowym. Bedzie też potrzebna igła i klej magic , ja przelewam go zawsze do buteleczek z igłową końcówką; potrzebna też będzie forma do quillingu, tutaj akurat okrągła.Paski przecinam na pół. Na 2 wielkości od góry robię 8 "kółek", a na 4 wielkości od góry robię 10 kółek.Teraz robię quillingowe "fale". Wsuwam igłę ok 2 cm od początku paska i zwijam. Wysuwam delikatnie igłę, znów wkładam ją jakieś 2 cm od powstałego zawijaska i znów zwijam ..... i tak cały pasek."Kółka", które zrobiłam wcześniej na szablonie, smaruję od wewnętrznej strony klejem i wypełniam je "falami". Nadmiar ucinam.Zgniatam je z dwóch stron tworząc płatki:Sklejam większe płatki ze sobą po 5 sztuk, mniejsze po 4 . Mniejszy kwiat naklejam na większy.Moje kwiatki przyklejam na tamborkową kompozycję. Dodaję też oszronioną jarzębinę  i olchowe szyszki. Całość tapuję jeszcze białym gesso, dodaję odrobinę pasty śniegowej i kilka cekinówMoja praca prezentuje się tak:

Tą zimową pracą żegnam się z Wami. Było mi bardzo miło gościć na stryszkowym blogu. Mam nadzieję, że kursy na quillingowe kwiatuchy komuś się przydały. Dziękuję za wszystko!

Pozdrawiam Was cieplutko.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Użyte w projekcie

pixel