Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

wielkanocna kartka-pisanka

2019-03-05
wielkanocna kartka-pisanka
Witajcie :)

Czuć już wiosnę w powietrzu! A to oznacza, że nadszedł czas przygotowywania kartek na Wielkanoc :) Dlatego dziś mam dla Was inspirację wielkanocną. Kartka w kształcie jajka, ale odrobinę nietypowa, bo tunelowa.Moja dzisiejsza wersja takiej kartki jest niezbyt głęboka, by łatwo weszła do koperty - dlatego poszczególne warstwy połączone są dystansami, a nie paskami papieru, które przy obłym kształcie mogłyby nie wyglądać do końca dobrze.

By przygotować bazę kartki wycięłam cztery kawałki papieru nieco większe do mojego największego z całego zestawu wykrojnika jajka. Takie zestawy wykrojników jajek/pisanek są bardzo wygodne i szczerze polecam nabycie takiego! Jeśli jednak nim nie dysponujecie trzeba sobie przygotować ze zwykłego papieru szablony - minimum trzech jajek nieco różniących się wielkością.

Trzy z przygotowanych kawałków papieru potuszowałam przy pomocy narzędzia do blendowania błękitnym i zielonym tuszem Distress Oxide (nada się też każdy inny tusz wodny czy pigmentowy).Następnie ze wszystkich czterech kartoników wycięłam największym wykrojnikiem kształt jajka, przy czym w dwóch potuszowanych kawałkach wycinałam też jednocześnie drugim oraz trzecim co do wielkości wykrojnikiem, dzięki czemu powstały ramki o różnych grubościach:

Wszystkie kolorowe jajka ułożyłam równo jedno na drugim (na dole przymocowałam je taśmą, by się nie przesuwały) i za pomocą tego samego błękitnego tuszu oraz maski (podobny szablon można też stworzyć samemu) stworzyłam chmurki.Potem rozdzieliłam poszczególne warstwy i jeszcze raz wytuszowałam moje chmurki (by miały kontynuację od brzegu do brzegu jajka).Na dodatkowym kawałku kartonu odrysowałam największy wykrojnik jajka i dekoracyjnymi nożyczkami wycięłam wzdłuż linii - dzięki temu stworzyłam mały odstęp wokół obwodu wycinanki, gdy przykleiłam na wierzchu pełne kolorowe jajko. Przyznam, że tego typu nożyczek używam dość rzadko, bo mam sporą kolekcję wykrojników brzegowych i dziurkaczy... ale do kartek-pisanek są dla mnie niezastąpione i używam ich co roku :)

Teraz zajęłam się tyłem/wnętrzem kartki. Niepotuszowane jajko ułożyłam prosto na tablicy do bigowania i zbigowałam blisko jednej strony (ok 1/4 cala w najszerszym miejscu).Zagięty paseczek posmarowałam klejem i przykleiłam jajko do tyłu bazy (wyrównałam je sobie z kolorowym jajkiem z drugiej strony patrząc na jajko z falbanką pod światło - mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi :D).Z przodu na kostkach dystansowych przykleiłam obie kolorowe ramki - i baza kartki tunelowej była gotowa, można było przystąpić do ozdabiania :)Ja wymyśliłam sobie prosta scenkę z króliczkiem z mojego ulubionego zestawu stempelków od MFT. A czy wiecie, ze ostatnio pojawił się on w sklepiku Na Strychu i również możecie się w niego zaopatrzyć?! Do towarzystwa dołożyłam mu ptaszka z innego zestawu stempli MFT (z równie słodziakowymi króliczkami!). Do tego napis i moje ulubione gałązki od Rosy Owl - i gotowe!

Jak się Wam podoba moja pierwsza tegoroczna kartka wielkanocna? Tak mi się przyjemnie ją robiło, ze z rozpędu zaczęłam jeszcze kilka innych pomysłów na świąteczne kartki, więc wkrótce pokażę Wam coś jeszcze :)

Pozdrawiam,
ushii

autor: ushii https://www.facebook.com/ushiilandia

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Użyte w projekcie

pixel